Královo Pole je výrazně lepší, uznává manažer volejbalových Šelem Gerža

Královo Pole zastavilo pětizápasovou šňůru vítězství Šelem Brno. Stalo se tak v sobotu v hale ve Vodově ulici po výhře 3:0 a setech 25:23, 25:13 a 25:17. „Myslím, že je aktuálně výrazně lepší než my. Po třech letech se Královu Poli podařilo poskládat družstvo, které může mít opravdu hodně vysoké ambice,“ sdělil manažer volejbalových Šelem Martin Gerža.

Kapitánka Šelem Anna Širůčková manažerovi oponovala. „Myslím si, že jsme nepředvedly to, co umíme a jaký volejbal můžeme hrát. Bohužel nám to nevyšlo. V play-off může vzájemné klání dopadnout úplně jinak. V sobotu hrály soupeřky lépe, ale nesrovnávala bych je tak, že jsou lepší než my,“ zhodnotila.

Právě Širůčková je v lize nejlepší hráčka v procentuální úspěšnosti útoků, kdy její akce z třiapadesáti procent znamenají body pro Šelmy. „Jsem spíš útočící blokařka, takže to mám tak dané i sama v hlavě. Všichni v týmu víme, že to je tím, jak hraji. Není to na mě nějaká tíha, kterou si vytvářím,“ řekla Širůčková.

Hráčky Šelem vyhrály pět z posledních šesti utkání. Zastavilo je až o víkendu právě Královo Pole. „Začalo se nám celkem dařit. Zužitkovaly jsme naši práci, jelikož jsme přípravu začaly později než ostatní týmy. Na hřišti se cítíme jinak. Jsme úplně jiný tým než na začátku sezony, takže nějaký posun tam je vidět,“ libovala si Širůčková.

Šelmy se v předminulé sezoně před play-off nacházely na prvním místě v tabulce. Kvůli koronaviru byla předčasně ukončena. V minulém ročníku už hrály vyřazovací část, ale představitelé extraligy soutěž ukončili kvůli karanténě a vysokému počtu nakažených hráček.

V aktuálním ročníku jsou Šelmy na šestém místě. „Myslím si, že šesté místo odpovídá síle kádru a momentálnímu rozpoložení. Naším cílem je bojovat o pohárové příčky, což je čtvrté a páté místo. Muselo by se sejít příliš mnoho okolností, aby naše hráčky letos atakovaly medaili,“ uvedl Gerža.

Od zápasu s Olympem Praha z konce října vede tým místo trenéra Ondřeje Bouly právě manažer. Proti Královu Poli dělal Boula Geržovi asistenta. „Ondřej Boula byl nemocný, tak jsem ho dočasně nahradil. Proti Královu Poli jsme zkusili tuhle variantu. Teprve uvidíme, jestli v ní budeme pokračovat,“ vysvětlil Gerža trenérské složení v posledním utkání.

Před sezonou se Šelmy musely vyrovnat s odchody hráček. Počet změn v kádru byl velký a zasáhl téměř všechny posty týmu. Kvůli nedostatku volejbalistek se tak musela vrátit například šestačtyřicetiletá nahrávačka Soňa Nováková. „Za většinou odchodů stálo mateřství, takže to přichází v souvislosti s povinnostmi mimo volejbal. Poměrně zásadně náš tým omladil, ale věříme v návrat všech hráček,“ vysvětlil manažer klubu.

Ve středu od osmi hodin večer ve Švýcarsku vstoupí volejbalové Šelmy do Vyzývacího poháru, kde vyzvou domácí celek VBC Cheseaux.


Autor: Lukáš Solař, externí

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kralovo-pole-je-vyrazne-lepsi-rika-manazer-volejbalovych-selem-gerza-20211116.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací