KP posílila další zahraniční hráčka, klub je ale nečekaně bez trenéra

Po konci sezony už oznámilo příchod tří volejbalistek, které mají dost společného. Jsou mladé a ze zahraničí. Do Králova Pole po dvacetileté slovenské reprezentantce Tereze Hrušecké a dvaadvacetileté Bulharce Gerganě Georgievaové míří stejně stará Jzanasia Sweetová.

Americká nahrávačka dosud působila v univerzitním týmu Nebraska. „Chci hrát na profesionální úrovni a získat zkušenosti i v mezinárodním volejbalovém světě, proto jsem opustila Nebrasku," uvedla pro klubový web 190 centimetrů vysoká hráčka.

V brněnském celku půjde o její první angažmá v Evropě. „Na nabídku KP jsem kývla proto, že má kvalitní zázemí i hráčky, navíc v české extralize hraje hodně konkurenceschopných týmů, a tak to pro mě bude veliká zkušenost,“ podotkla Sweetová.

Jenže Královo Pole je zatím bez trenéra. Na konci května v něm skončil Matúš Kalný. „Trenér odchází z osobních důvodů z KP Brno. Vedení klubu se rozhodlo vyhovět jeho žádosti a ukončilo platnost jeho smlouvy,“ uvedl královopolský celek na svém Facebooku.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/kp-posilila-dalsi-zahranicni-hracka-klub-je-ale-necekane-bez-trenera-20210602.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací