Klub ovšem kvůli pandemii koronaviru snížil pro novou sezonu rozpočet ze sedmi na necelých pět milionů korun. „Hrozil nám i propad pod hranici čtyř milionů, pod kterou se už profesionální sport dělat nedá,“ podotkl Wiesner.

Přesto brněnské volejbalistky po odchodu pěti hráček z minulé sezony doplnila dvě zahraniční jména, a to smečařka Cassidy Bairdová ze Spojených států amerických a lotyšská nahráváčka Elvita Dolotová. „Post nahrávačky máme momentálně lepší než loni, Elvita přišla v dobrém stavu. Naopak u americké smečařky je vidět její tréninkový výpadek, ještě má problémy, ale věřím, že její výkonnost bude v následujících dnech stoupat,“ poznamenal kouč brněnského celku Matúš Kalný.

Třiadvacetiletá Dolotová je kapitánka lotyšského národního týmu. „V Brně se cítím skvěle, atmosféra v klubu je velmi dobrá a holky mi pomáhají, když mám nějaký problém,“ pravila.

Vedení klubu ještě jedná o jedné americké posile, o jejímž příchodu se pravděpodobně rozhodne příští týden. „Nechtěli jsme nechat celou zodpovědnost na mladém týmu, proto jsme přivedli zahraniční posily, které jsme si mohli dovolit i díky úpravě smluv našich hráček,“ pravil Wiesner.

Kalného svěřenky o víkendu zvítězily na turnaji Grand Prix Brno 3:1 nad Šelmami a 3:0 nad Přerovem. „Výkonnost v zápasech jde hodně nahoru, dobře jsme podávaly a bránily a nenechaly jsme žádný míč spadnout. Jsme mladý tým a musíme být dravý,“ líčila dvacetiletá blokařka Hana Judlová.

Brno se spoléhá i na výkony Květy Grabovské, Daniely Digrinové a Denisy Pavlíkové, které letos získaly nominaci do širšího reprezentačního kádru žen. „Vize klubu je, abychom počet reprezentantek ještě zvýšili, nebo aspoň zopakovali. Je paradox, že mezi opory týmu patří devatenáctileté dvacetileté hráčky, které předávají zkušenosti ještě mladším. S tím jsem se ještě nepotkal,“ řekl s úsměvem Kalný a dodal: „Na druhou stranu je to tlačí k větší zodpovědnosti.“

Loni se KP nacházelo v předčasně ukončené sezoně extraligy na osmém místě, tedy na hranici postupu do play-off. „Věříme, že půjdeme nahoru a posuneme se na těsný atak vrchní čtverky. Zatím jsme si dali za cíl šesté místo, ale pošilháváme po páté příčce, která nám zajistí konfrontaci s celky v evropském poháru,“ přiblížil prezident klubu.

Brněnský tým odehraje první utkání se Šternberkem na domácí palubovce od šesti hodin večer. V letošní sezoně žádný z týmů nesestoupí.

Změny v KP:

Odchody: Šárka Šloufová, Lenka Podhrázká, Kateřina Kvapilová, Sophie Carpentier, Olga Uhlenko
Příchody: Cassidy Baird (USA), Elvita Dolotovová (Lotyšsko)