Köhler si s agentem nastavil scénář jednání. Brno byla priorita, říká forvard

Brno – První velké změny se po obhajobě titulu dějí v hokejové Kometě. Kádr extraligových mistrů posiluje a jako první svůj příchod potvrdil útočník Bedřich Köhler, který do Brna míří z Hradce Králové. „Končila mi smlouva, takže jsem hledal možnosti a myšlenky směřovaly k přesunu blíž k domovu (hráč bydlí ve Zlíně – pozn. red.). S agentem jsme si nastavili scénář jednání a Brno byla naše priorita,“ prozradil třiatřicetiletý forvard.

Lákaly jej především úspěchy a vysoké ambice, které brněnský celek má. „Kometa je jedna z nejlepších organizací na trhu. Cítil jsem od ní zájem a domluvili jsme se rychle. Nevyskytlo se žádné možná nebo kdyby a jednání byla taková, že jsme neměli potřebu kontaktovat jiné mančafty,“ tvrdil Köhler.

O správnosti jeho rozhodnutí jej také přesvědčila schůzka s majitelem a koučem Komety Liborem Zábranským. „Každý si rád promluví s majitelem a trenérem v jedné osobě. Řekli jsme si, co od sebe čekáme a jaké budou moje úkoly. Ve svém věku těžko hru změním a netoužím se dostat do pozice, v níž se necítím komfortně. Chce se po mně, abych byl nepříjemný pro soupeře a uplatnil bojovnost i důraz. Prostě věci, které mi snad jdou,“ culil se vítkovický odchovanec.

A pochopitelně už se nemůže dočkat pověstné atmosféry, kterou při domácích zápasech vytváří brněnští příznivci. „Těším se, že fanoušky konečně budu mít na své straně,“ smál se Köhler.

Kromě něj Kometu zřejmě posílí také obránce pražské Sparty Juraj Mikuš. Z Liberce má do Brna rovněž namířeno útočník Martin Bakoš. „Mrzí mě, že si nyní vybral jiný extraligový tým než Bílé Tygry, čímž nejspíš padá případná možnost spolupráce v budoucnosti. Přesto mu jako výbornému hráči a skvělému člověku přeji jen to nejlepší. Samozřejmě s výjimkou soubojů s Libercem,“ povídal na klubovém webu liberecký kouč Filip Pešán.


OSTROSTŘELEC ODCHÁZÍ

Naopak brněnský klub po sedmi sezonách opouští útočník Hynek Zohorna. Nejlepší střelec letošních vyřazovacích bojů přestupuje do finského Lahti Pelicans, hrající tamní nejvyšší soutěž. „Nabídka přišla v play-off. Finsko mě lákalo, dostal jsem návrh, čekal pár týdnů, ale pak jsem neváhal,“ řekl sedmadvacetiletý forvard.

V klubu už se na rodáka z Havlíčkova Brodu těší. „Jde o obratného hokejistu s dobrým pohybem, který chtěl přijít, aby udělal další krok v kariéře. Může patřit mezi největší hvězdy soutěže,“ prohlásil sportovní manažer Pelikánů Janne Laukkanen.

V Brně končí zřejmě také brankář Marek Čiliak, který vybírá mezi nabídkami z KHL. Z hostování v Kometě se vrací do Pardubic Tomáš Vondráček, do Plzně pak přestoupil Vojtěch Němec.


Autor: Patrik El-Talabáni

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/kohler-si-s-agentem-nastavil-scenar-jednani-brno-byla-priorita-rika-forvard-20180504.html