Tři dny, tři zápasy, které rozhodnou o všem. Tak vypadá víkend pro baseballisty brněnských Draků. Počínaje dneškem jim totiž startuje semifinálová série proti pražským Eagles. V dnešním duelu od sedmi hodin večer přivítají Draci soupeře na domácím hřišti v Komárově

Ačkoliv nad pražským soupeřem Draci tuto sezonu dominují a vyhráli všech pět zápasů, formát semifinále může zamíchat skóre. „Hraje se jenom na dva vítězné duely. Tam rozhoduje úplně všechno, stačí jedna chyba a je konec,“ vyjádřil obavy brněnský kapitán Jakub Hajtmar. Jinak jsou podle něj hráči v klidu a do zápasu vstoupí sebevědomí.

Podle trenéra Hynka Čapky budou Draci stavět především na dobré obraně z předchozích zápasů. „Kdysi mi kouč říkal, že základní část vyhrává pálka a play-off obrana. Snad se to potvrdí,“ pousmál se Čapka.

Zároveň připomněl situace z předchozích zápasů, kdy Eagles měli zaplněné mety a k otočení utkání jim chybělo jen málo. „Tehdy jsme to ubránili a oni z toho měli málo bodů, ale takové momenty můžou v semifinále rozhodnout,“ přiznal Čapka. Poslední společný zápas v nadstavbě Draci ovládli 11:1.

Brnu může pomoct také domácí prostředí. V případě třetího rozhodujícího zápasu se bude hrát právě na komárovském hřišti.

Pokud Draci semifinálovou sérii vyhrají, v cestě za dvaadvacátým titulem narazí buď na ostravské Arrows, nebo Kotlářku Praha. „Herně je nám jedno, s kým bychom se ve finále střetli. Upřednostnil bych Ostravu, jelikož na Kotlářce je malé hřiště, a i nepovedený odpal tam může skončit homerunem,“ zhodnotil případné soupeře brněnský kouč.

Kotlářku sice Draci předminulý víkend zdolali 7:4, oba týmy však hrály v pozměněné sestavě. „Zápas nic moc neukázal. Kotlářka měla asi dva hráče ze základu, my pět,“ komentoval sestavy Čapka.

Brněnským hráčům jde pouze o titul a neřeší, proti komu by se o něj utkali. Momentálně se soustředí jenom na Eagles. „Nemakal jsem v posilovně a na tréninku, abych se teď netěšil. Mám rád zápasy, v nichž jde o všechno,“ zakončil Hajtmar, který diriguje obranu z druhé mety. Druhý semifinálový zápas odehrají Draci na hřišti v pražské Krči hned zítra v šest hodin večer.

Semifinále

Dnes, 19.00: Draci Brno – Eagles Praha

Zítra, 18.00: Eagles Praha – Draci Brno

Případný třetí zápas - neděle, 16.00: Draci Brno – Eagles Praha


Autor: Ondřej Mareček

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/jde-nam-jenom-o-titul-burcuji-pred-semifinale-brnensti-draci-20200904.html