Hynek Zohorna? Nejkomplexnější hokejista v extralize, tvrdí Zábranský

Brno – Třináctý titul jim sice nevyhrála žádná individualita, která čněla nad ostatními, nicméně i tak lze v kádru mistrů najít několik výrazných osobností, které se podepsaly pod historickým triumfem Komety v extralize. Brněnští hokejisté zářili na všech postech.

SKÁLA VZADU
Už podruhé za sebou se na klíčovou část sezony výborně připravil a znovu deptal soupeře. Brankář Marek Čiliak byl s úspěšností zásahů 93,53 procenta stěžejní součást dobře fungující mašiny. „V play-off už má zkušenosti, vždy je připravený podat co nejlepší výkon,“ zhodnotil legendární útočník Komety Ivo Winkler.

Brněnský fantom navíc obdržel i pozvánku do slovenské reprezentace a zřejmě se podívá na mistrovství světa. „Marka tady máme od čtrnácti let a vždy jsem mu i ostatním říkal, že si hrozně přeju, ať jim Kometa pomůže k tomu, aby se podívali někam ven. Tam si mohou vydělat peníze, které jim nemůžeme dát. Pak se vrátí a zase nám pomohou s mladými,“ povídal majitel a kouč Komety Libor Zábranský.

PROBUZENÝ POTENCIÁL
Slova, která Zábranský pronesl, platila i na útočníka Hynka Zohornu, který Kometu v play-off táhl hlavně gólově. S osmi brankami se stal nejlepším střelcem vyřazovacích bojů. „Dřív se mi moc nelíbil, ale teď hrál velmi dobře. Neustále se zlepšoval a jeho výkony šly nahoru. Hostování v Pardubicích v minulé sezoně mu pomohlo, chtěl se vrátit zpět a věděl, že musí hrát lépe,“ přemítal Winkler.

Šéf Komety tvrdil i v době, kdy se Zohornovi příliš nedařilo, že v havlíčkobrodském odchovanci dřímá potenciál. „Hynek je nejkomplexnější hokejista v extralize, ale musí to prodat,“ prohlásil Zábranský.

Z UČEDNÍKA MISTREM
Dobře hrál i před rokem, jenže se ještě zaučoval vedle Martina Erata a Marka Kvapila. Nyní už talentovaný forvard Martin Nečas patřil mezi stěžejní hráče Komety. V play-off zaznamenal devět bodů. „Pokud bude pokračovat jako dosud, stejně skromný a pracovitý, do tří nebo čtyř let je schopný vést nároďák a být dominantní v play-off,“ hlásil Zábranský.

LÍDR BEZ CÉČKA
Nejzkušenější brněnský hráč opět mužstvo táhl, a ne jen bodově. Martin Erat režíroval přesilovky a hlavně uměl rozhodnout v pravý čas. Ve třetím semifinále s Plzní zmrazil soupeře a povedeným sólem 58 sekund před koncem zápasu zajistil Kometě mečbol. „V důležitých chvílích tým vždycky podržel. Třeba nebyl moc vidět, ale ve správný moment udeřil,“ řekl Winkler.

NAD EXTRALIGOU
I když nedal v play-off gól, opět Brno držel. Obránce Jakub Krejčík znovu prokázal parametry evropského hráče. Spolehlivě bránil, rozehrával a řídil s Eratem přesilovky. „Krejčík je dobrý obránce, KHL určitě může ještě zkusit, i když zase půjde o rychlejší hokej. Má dobrou rozehrávku, umí zaútočit. Jde o všestranného beka,“ doplnil Winkler.

Novinky z Komety
Možná posila
Podle vyjádření libereckých a brněnských fanoušků, kteří spekulují na sociálních sítích, je na cestě do Komety liberecký útočník Martin Bakoš.

Rozlosování extraligy
Kometa začne extraligový ročník 2018/2019 v pátek 14. září v Chomutově. První domácí zápas odehraje o dva dny později doma s Plzní. Základní část zakončí 8. března ve Zlíně.


Autor: Patrik El-Talabáni, Petr Musil

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/hynek-zohorna-nejkomplexnejsi-hokejista-v-extralize-tvrdi-zabransky-20180427.html