Hvězda baseballové Major League v Brně. Draky posílil nadhazovač Moylan

Brno – Někoho takového ještě fanoušci na českých baseballových hřištích neviděli. Dvanáct let zkušeností v nejlepší lize světa. Bez jednoho pět set utkání v americké profesionální Major League Baseball. To je Peter Moylan, nová akvizice brněnských Draků. „Nikdo s tak dlouhou kariérou v Major League a navíc s významnou rolí v týmu tady nehrál. Myslím, že jde dokonce o evropský unikát,“ prohlásil manažer Draků Arnošt Nesňal.

Australský nadhazovač Moylan oblékal v MLB v letech 2007 až 2018 dres týmů Atlanta Braves, Los Angeles Dodgers a Kansas City Royals. Naposledy nastoupil ještě 28. července minulého roku za Atlantu.

Na jaře ho klub propustil a vybral si cestu do Evropy. Brno mu doporučili jeho krajané a bývalí hráči Draků. „Ještě zvažoval MLB, ale rozhodl se pro nás, i když jsme ho samozřejmě nenalákali na peníze. Nepotřebujeme ho každý víkend na sto nadhozů, ale aby byl připravený na určitě počet důležitých zápasů. To zapadá do jeho plánu dostat se do australského národního týmu a postoupit na olympijské hry,“ líčil Nesňal.

Čtyřicetiletý Moylan se postaví na kopec hned v úvodním zápase sezony v pátek od sedmi hodin večer, kdy Draci na Městském baseballovém stadionu v Komárově hostí v brněnském derby Techniku. „Těším se, že hned nastoupím. Z Brna jsem nadšený, líbí se mi město, Draci jsou skvělá organizace. Hlavně chci hrát baseball,“ sdělil Moylan.

Vedle něj získali Draci také amerického hráče Zacharyho Wilsona, jednoho z nejlepších pálkařů australské ABL. „Zvolil jsem zase novou zkušenost, proto jsem v Brně,“ uvedl Wilson.

V loňské sezoně Draci prohráli finálovou sérii s Arrows Ostrava 1:3 na zápasy, letos chtějí 22. mistrovský titul. „Jsme určitě o sto procent silnější tým než před rokem,“ porovnával australský hrající kouč Draků John Hussey.


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/hvezda-baseballove-major-league-v-brne-draky-posilil-nadhazovac-moylan-20190328.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací