Hledání formy pro boj o záchranu. Hattrick čeká série s Královskými Vinohrady

Dvanáctá příčka v základní části nejvyšší české soutěže je odsoudila k bojům o záchranu. A florbalisté Hattricku už ví, jak jejich další program bude vypadat. Brněnský celek se o udržení v superlize utká na konci března s Královskými Vinohrady, které skončily v tabulce o příčku za nimi.

Ve fázi play-down se totiž zpravidla střetává jedenáctý tým tabulky se čtrnáctým a dvanáctý se třináctým. Série by se měla hrát na tři vítězné zápasy. Mužstvo, jež sérii vyhraje, bude nastupovat v nejvyšší soutěži i příští rok. Poražení pak pokračují do druhého kola play-down, kde se rozhodne o přímo sestupujícím a účastníkovi baráže o superligu.

Kromě Brna a Královských Vinohrad budou o setrvání v soutěži bojovat také Pardubice, kterým tabulka superligy určila za soupeře poslední Otrokovice.

Přestože měli svěřenci brněnského trenéra Marka Fialy dlouho naději na přímou záchranu, v závěrečné fázi soutěže prohráli osm utkání v řadě. „Musíme navázat na naši hru z dřívějších duelů, které měly vyrovnaný průběh a končily těsným skóre. Musíme akorát vypilovat určité detaily,“ prohlásil před play-down lídr bodování týmu Luděk Ondráček.

Vzájemné bitvy v aktuálním ročníku mezi Brnem a Vinohrady dopadly půl napůl. Zatímco na hřišti soupeře uspěl Hattrick výsledkem 7:5, doma zaváhal a schytal porážku 4:5 po prodloužení. Komu se povede lépe v nejdůležitější části sezony, se ukáže o víkendu 27. a 28. března, kdy play-down odstartuje.


Autor: Redakce, Kryštof Severa

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/hledani-formy-pro-boj-o-zachranu-hattrick-ceka-serie-s-kralovskymi-vinohrady-202.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací