S pětibodovým náskokem na mistrovskou Olomouc okupující druhou příčku a příznivým losem Šelmám už vítězství v základní části pravděpodobně neunikne. Další výrazný krok k němu mohou udělat v sobotním souboji od půl osmé večer na palubovce Králova Pole v hale ve Vodově ulici.

Jenže play-off představuje novou soutěž a zejména jeho kvapíkové tempo nemusí sedět klubu, v němž většina hráček chodí do jiného zaměstnání, popřípadě se stará o dítě na mateřské. „Když jsem hráčkám ukazoval rozpis play-off, některé byly vyjukané. Musí to řešit s předstihem i s ohledem na svou práci. Mně systém soutěže přijde zvláštní. Základní část je docela roztažená a naráz jedna série play-off se má odehrát za sedm nebo deset dní. Půjde o velkou zátěž i pro týmy, které trénují v normální režimu,“ podivoval se Boula.

Zatímco v základní části hrály většinou jediný zápas týdně, ve vyřazovacích bojích nastoupí Šelmy ke třem kláním za sedm dní. „Může jít o náš největší problém, nebude tolik prostoru na regeneraci a podobně,“ zmínil Boula.

Naposledy jeho svěřenky porazily třetí Prostějov 3:1 na sety, přesto lodivod Šelem nebyl s výkonem spokojený. „Nesoustředili jsme se úplně na zápas, ale naší velkou devízou je, že dokážeme vyhrát i utkání, kde nehrajeme úplně dobře. Dělá mi ale starosti, že už dlouho jsme nehráli pod tlakem. Potom v play-off se nám to může vymstít, když na něj nebudeme zvyklí,“ poznamenal brněnský kouč.

Volejbalistky Králova Pole se pohybují spíš u opačného pólu extraligové tabulky. Patří jim sedmá pozice desetičlenné soutěže. Jejich předcházející úspěšnou zápasovou bilanci, kdy ze čtyřech duelů vyhrály tři, narušila středeční prohra 0:3 na sety na hřišti předposledního Frýdku-Místku. „Z naší strany šlo o hodně špatný zápas. Nezvládly jsme dvě koncovky, nejzásadnější ovšem bylo, že jsme udělaly spoustu chyb. S tolika nepřesnostmi v útoku a na servisu se prostě vyhrát nedá,“ uvedla kapitánka výběru Šárka Šloufová.

Brněnské kluby v extralize

Šelmy Brno:
Zápasová bilance: 22 výher, 2 prohry
Počet bodů: 64
Postavení v tabulce: 1. místo

KP Brno:
Zápasová bilance: 9 výher, 15 proher
Počet bodů: 24
Postavení v tabulce: 7. místo