Přestupu do Hattricku nahrával fakt, že hráč má dlouhodobý vztah k Brnu. „V minulosti hrál za jiný brněnský klub a díky tomu, že zde pracuje, bylo na místě jej oslovit,“ řekl trenér Marek Fiala. Co se týče aspektů, ve kterých bude Kostka klíčovou posilou, vyzdvihl kouč jeho přístup a motivaci do hry. „Zároveň přinese nespornou kvalitu a zkušenosti do týmu,“ vystihl Fiala.

Příchod ofenzivního obránce je součástí větší výměny s Otrokovicemi. „Chtěli jsme dlouhodobě dotáhnout Martina Nagye na přestup, po sezoně jsme navíc měli zájem i o Matěje Kostku,“ uvedl prezident Hattricku Dan Koubek. Tím, že Brno nepočítalo do dalšího ročníku s obráncem Davidem Medkem a útočník Matěj Hronek se rozhodl nepokračovat v klubu, došlo na trejd čtyř hráčů. „S Panthers je vždy výborná spolupráce a nikdy nemáme problém se domluvit. Věřím, že máme velmi dobré vztahy,“ doplnil Koubek.

Kostka se tak těší na nové spoluhráče, které poznal už v minulosti. „Za Panthers mám odehráno spoustu ročníků, ale osm let žiji v Brně. Kromě sezony a půl, kdy jsem hrál za Bulldogs Brno, jsem proto do Otrokovic dojížděl. A už to bylo těžké,“ sdělil Kostka cestování jako jeden z hlavních důvodů přestupu.

Od nového týmu však má velká očekávání. „Nejsem úplně superligový nováček. Chci předávat zkušenosti mladším spoluhráčům, kteří hrají na nejvyšší úrovni kratší dobu,“ vyzdvihl Kostka. V kabině i na hřišti ho láká role florbalového mentora. „Doufám, že se od kluků spoustu věcí naučím také já. A klidně i od těch mladých, jsem otevřený novým věcem. Věřím, že mě to rozvine po osobní i sportovní stránce,“ shrnul.

Sedmadvacetiletý Kostka přichází z Panthers Otrokovice, v jejichž dresu odehrál 200 superligových utkání. V ročnících 2012/2013 a 2013/2014 hostoval v brněnských Bulldogs, načež se vrátil zpět do Otrokovic, kde byl u historického postupu klubu do semifinále play-off. V dalších letech se stal ofenzivní obránce klíčovou osobností Panthers, odkud nyní míří za novou výzvou do Hattricku Brno.


Autoři: Tadeáš Mima, Kryštof Severa

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/florbaliste-hattricku-posiluji-z-otrokovic-prichazi-obrance-matej-kostka-20200629.html