Favorit z Nymburka i po karanténě přetlačil Basket. Byli jsme měkčí, řekl Kozina

Bez jedné z opor a navíc proti soupeři, který v této sezoně nejvyšší české soutěže padl pouze jednou v sedmadvaceti utkáních. Brněnským basketbalistům chyběl v sobotním duelu proti favorizovanému Nymburku rozehrávač Viktor Půlpán. Jeho spoluhráči podlehli účastníkovi Ligy mistrů v domácí hale ve Vodově ulici 82:101.

„Byli jsme málo agresivní a nechali se přetlačit na doskoku. Byli jsme měkčí než soupeř a na tom musíme zapracovat,“ uvedl brněnský kapitán Jan Kozina.

Nymburk přitom do zápasu s Brnem naskočil po dvoutýdenní karanténě. „Nevěděli jsme, co po tak dlouhé pauze čekat, ale jsem rád, jak chlapci zareagovali. Hráli tvrdě a dobře,“ liboval si nymburský kouč Oren Amiel, jehož svěřence čekají v týdnu zápasy v Lize mistrů.

Nejvíc bodů v utkání zaznamenal nymburský hráč Vojtěch Hruban, jenž nastřílel čtyřiadvacet bodů. Za domácí celek obstaral nejvíc bodů Radek Farský, jenž si jich připsal sedmnáct.

Basketu patří po sérii pěti porážek pátá příčka, sedmý duel nadstavbové části odehraje v sobotu na domácí palubovce se třetím Kolínem. „Naše výkony směrem k play-off musíme rozhodně zlepšit,“ dodal Kozina.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/favorit-z-nymburka-pretlacil-basket-i-po-karantene-byli-jsme-mekci-rekl-kozina-2.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací