Extraliga startuje. Draci prahnou po obhajobě, Hroši hodlají rozkopnout dveře

Po dlouhé zimní přestávce plné koronavirových omezení to konečně vypukne. V pátek od sedmi hodin večer odstartuje úvodními třemi duely nový ročník baseballové extraligy. V akci se představí všichni jihomoravští zástupci. Draci přivítají na domácím hřišti nováčka z Jablonce, blanenská Olympia zase hostí Hrochy Brno. Poprvé v novodobé historii nejvyšší soutěže chybí mezi jejími účastníky brněnská Technika, která na podzim sestoupila do první ligy.

Národní sportovní agentura potvrdila výjimku pro baseballovou extraligu na konci března, týmy tak měly na společnou přípravu pouhé dva týdny. „Máme v kádru hodně reprezentantů, kteří před startem soutěže absolvovali soustředění na Tenerife, kde odehráli čtyři kvalitní zápasy. To je velká výhoda,“ přiblížil trenér Draků Hynek Čapka, který loni dovedl mužstvo ke dvaadvacátému titulu.

Jeho svěřenci navíc minulý týden absolvovali tři přípravná utkání. Nejprve porazili 6:5 a 4:0 blanenskou Olympii, následně si poradili 2:0 s Třebíčí. „Zápasy ukázaly, že máme dobře připravené nadhazovače. Na pálce je to ze začátku sezony vždycky trošku pomalejší. Kluci si musí zvyknout na živé nadhozy. Věřím, že se to rychle zlepší,“ řekl brněnský stratég.

Ten má pro letošní sezonu k dispozici tři americké posily – catchera či pálkaře Michaela Vargu, nadhazovače Marcuse Jensena a univerzála Jasona Jarvise.

Na druhou stranu se musí obejít bez opor Petra Čecha a Martina Schneidera. První jmenovaný zamířil do Ostravy, druhý má vyřízené hostování v rodné Olomouci, kam se přestěhoval. „Šlo o naše nejlepší pálkaře, reprezentanty. Nejde je jen tak nahradit. Na druhou stranu jsme angažovali zkušené zahraniční hráče, kteří nás posílí na nadhozu,“ popsal kouč Draků.

Ambice má úřadující mistr znovu nejvyšší. „Cíl je minimálně finále. Uvidíme, jak si mladí hráči zvyknou na extraligový zápřah a zapracují se. Doufám, že se jim to podaří a uspějeme,“ přál si Čapka.

Na start extraligy jsou připravení i brněnští Hroši, kterým v loňské sezoně jen těsně unikl postup mezi elitní čtyřku soutěže. „Letos chceme konečně rozkopnout dveře semifinále. V první šestce jsme stálice, na závěr sezony nám ale dochází síly. Tentokrát máme vyšší cíl, kterému jsme hodně obětovali. Věřím, že máme nakročeno k lepšímu umístění,“ burcoval pálkař Hrochů Martin Dvořák.

Pátý tým loňského ročníku povede do nové sezony Alexander Derhak, jehož Hroši loni angažovali na pozici trenéra pálkařů mládeže. Na podzim však převzal roli hlavního kouče A týmu, ve které vystřídal Matěje Samka.

Ten je nyní Derhakovým asistentem. „Matěj je povoláním učitel, takže si musel plnit pracovní povinnosti a stíhal vést až odpolední tréninky. Alex má v tuto chvíli na starosti jen A tým, kterému se může naplno věnovat. Mít kouče na plný úvazek je cesta, která má smysl. Jsem moc rád, že se nám to povedlo,“ uvedl Dvořák.

Hroši před sezonou přivedli několik posil, mezi nimi například reprezentačního nadhazovače Lukáše Hloucha nebo amerického nadhazovače a outfieldera Kellena Croce. „S Lukynem se známe z reprezentace, je to výborný kluk do kabiny. Povedl se i příchod Kellena,“ doplnil pálkař.


Autor: Markéta Weinlichová

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/draci-brno-hrosi-brno-extraliga.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací