Zkušená obránkyně povede do extraligových bojů značně obměněný tým. Brno v létě opustila třeba defenzivní opora Anna Bachratá nebo druhá nejproduktivnější hráčka Bulldogs v loňské základní části Pavlína Bačová. „I přes větší hráčské změny a příchod holek z juniorky naše síla pořád spočívá v týmovosti. Jsme skvělá parta i mimo florbal a to je strašně důležité,“ přiblížila pětadvacetiletá hráčka.

V předchozí sezoně bojovaly florbalistky Bulldogs do poslední chvíle o postup do elitní osmičky. Ten jim nakonec těsně unikl, přesto coby nováček nejvyšší soutěže nezklamaly. „Letošní sezona bude po omlazení kádru jiná, v určitých ohledech možná těžší. Cíl ale máme stejný jako loni, dostat se do play-off,“ burcovala Koláčková.

Hned v úvodním kole prověří Bulldogs jeden z nejtěžších možných soupeřů. V sobotu od šesti hodin večer přivítají v hale Sportpoint u Lužánek loňské vítězky základní části z Vítkovic. „S losem jsem spokojená. Bude to pro nás výborná zkouška,“ měla jasno stálice Bulldogs.

Židenice na jaře vyrovnaly své historické maximum, když po pěti letech znovu uzmuly pátou příčku po základní části. Před vynucenou koronavirovou stopkou navíc vedly 2:0 ve čtvrtfinálové sérii s pražskými Tigers. „Předsezonní cíl je zajistit si postup do play-off. Nejlépe s předstihem, abychom měli klidné Vánoce. Když se to povede, budeme ho dál konkretizovat. Rádi bychom prolomili brány semifinále,“ popsala židenická trenérka Petra Prouzová.

Její svěřenky v loňské sezoně zapracovaly na produktivitě. V základní části nasázely 132 branek a dalších 12 přidaly ve dvou zápasech vyřazovacích bojů. To jsou suverénně nejvyšší čísla za poslední roky. „Až na jednu výjimku (přerušení kariéry útočnice Zuzany Hubáčkové – pozn. red.) nedošlo ke změnám v kádru, takže bychom rádi pokračovali v nastoleném útočném trendu. Zároveň ale nesmíme zanedbat obranu, která patří k našim silným stránkám. Chceme, ať to tak i nadále zůstane,“ řekla zkušená koučka.

Židenice v sobotu od sedmi hodin večer poměří síly s florbalistkami pražských Bohemians, které v základní části loňského ročníku skončily sedmé a následně prohrávaly 0:2 na zápasy ve čtvrtfinálové sérii s Chodovem. „Jde o ofenzivně laděný tým s několika skvělými individualitami. Vzájemná utkání obvykle přinášejí spoustu branek, což je příjemné pro diváky, ale méně už pro trenéry,“ řekla s úsměvem Prouzová.

Přestože extraliga odstartuje podle plánu, oba týmy počítají s možným ovlivněním sezony pandemií koronaviru. „Herně i mentálně se musíme připravit na možnou změnu zápasového rytmu. Vzhledem k současné situaci spojené s koronavirem je nutné reagovat pružně na všechno od přípravy tréninků až po nejrůznější změny,“ dodala Prouzová