Evropské drama a rekord. O další výhře Basketu rozhodlo až druhé prodloužení

Úvodní zápas třetí etapy mezinárodní Severoevropské ligy si natáhli o deset minut. Brněnští basketbalisté v něm rozhodli o svém vítězství 107:104 nad litevským celkem Siauliai až ve druhém prodloužení. V utkání napadalo 211 bodů, což je nový rekord ENBL.

Po čtyřech částech úterního duelu v lotyšské Rize se oba týmy rozešly smírně 83:83, v prvních pěti minutách navíc přidaly shodně jedenáct bodů. „Těžké fyzické utkání. V první polovině byla naše obrana nedůsledná. V poločase jsme se semkli, třetí čtvrtina byla naše zatím nejlepší v sezoně. Obrovská energie a výborný sebevědomý výkon. Bohužel jsme v koncovce zápasu, kdy jsme zápas mohli uklidit, dali soupeři opožděný vánoční dárek," řekl brněnský kouč Lubomír Růžička.

Ke třetí výhře Jihomoravanů v tomto ročníku mezinárodní soutěže přispěl třiadvaceti body Američan Hunter Mickelson a stal se nejvíc bodujícím hráčem utkání. „Jestli něco mám rád na svém týmu, tak je to charakter. Vždy se najde někdo, kdo strhne ostatní. Výhra proti celku, který je pravidelně v evropských pohárech vedena trenérskou legendou, dodává nám všem sebevědomí do další části hry," pravil Růžička.

Sedmnáct bodů přidal Jakub Krakovič a o jeden míň zaznamenali Richard Bálint a Roman Marko. Další zápas odehrají Brňané ve středu od jedné hodiny odpoledne s ruským BC Enisey.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/evropske-drama-o-dalsi-vyhre-basketu-rozhodlo-az-druhe-prodlouzeni-20211228.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací