EuroCup se osvědčil

Předseda a GM basketbalového oddílu VALOSUN KP Brno - Richard Foltýn, který se společně s kolegou Radkem Hynkem nemalou měrou zasloužili o možnost startu v letošním ročníku EuroCupu, zhodnotil premiérové působení klubu ve druhé nejvýznamnější evropské soutěži takto:

"Působení v EuroCupu hodnotíme jednoznačně kladně – jak po stránce sportovní, tak i marketingové a společenské. Všechny domácí zápasy byly dramatické až do konce a hrály se ve vynikající divácké kulise. Při troše štěstí a více zkušenostech jsme mohli dokonce i postoupit z těžké skupiny G do play off. Dvakrát jsme sahali po vítězství se soupeřem s několikanásobně vyšším rozpočtem, hrajícím prestižní italskou ligu (Neapol), a nakonec skončili na 3. místě před týmem Orange Blizzards, který tvoří základ holandské reprezentace…!"

"Navíc není tato soutěž tak ekonomicky náročná jako Euroliga a přitom je dostatečně kvalitní i přitažlivá. Všechny zápasy přenášely buďto webové televize, nebo sportovní televizní stanice a dostatečnou pozornost jim věnovala také všechna ostatní média v čele s brněnským Deníkem a rádiem Beat."

"Tímto bych chtěl poděkovat všem našim partnerům (mezi které dlouhodobě patří hlavně Statutární město Brno, Jihomoravský kraj, VALOSUN a.s., RAPA Bzenec s.r.o., ale i spousta dalších drobnějších), kteří nám umožnili se této prestižní soutěže zúčastnit."

"Pokud si letošním umístěním vybojujeme možnost v příštím ročníku opět startovat a budeme se nacházet v dobré ekonomické kondici, tak se určitě zase rádi přihlásíme, protože pro hráčky jsou to neocenitelné zkušenosti ku prospěchu jejich výkonnostního růstu a pro diváky atraktivní podívaná."

Více i s celkovými eurocupovými statistikami hráček v článku brněnského Deníku - ZDE:http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/eurocup-se-osvedcil-valosun-do-nej-chce-zase-20151218.html?utm_source=poutaky&utm_medium=web&utm_campaign=poutak-300x300