Druhé zápasy: Žabiny vyhlíží zlepšení, Královo Pole chce opět vzdorovat

První bod v semifinálové sérii Ženské basketbalové ligy si připsaly jejich soupeřky, tentokrát se oba brněnské celky představí na domácích palubovkách.

Žabiny ve středu podlehly na palubovce Hradce Králové jasně 60:89, v sobotu se od dvou hodin odpoledne v hale Rosnička pokusí o vyrovnání série, která se hraje na tři vítězná utkání. „Středeční zápas nebyl podle našich představ, nehráli jsme svoji hru, a to rozhodně teď chceme změnit,“ prohlásila rozehrávačka Žabin Eliška Hamzová.

Královo Pole vyzve rovněž v sobotu od dvou hodin odpoledne v hale ve Vodově ulici suverénní USK Praha, kterému ve středu vzdorovalo a podlehlo o třiadvacet bodů. Menším rozdílem zvítězil pražský celek v této sezoně pouze loni v říjnu s Hradcem Králové, a to o šest bodů. Před začátkem utkání převezme královopolská pivotka Lucia Hadačová cenu pro nejlépe doskakující hráčku soutěže.

Oba týmy už také vědí, kdy odehrají finále Českého poháru. Vrchol Final 4 byl po pozitivním testu hráčky KP Brno odložen na neurčito. Po vzájemné dohodě klubů má nyní finálový zápas nový termín ve čtvrtek 1. dubna od půl osmé večer znovu v Chomutově.


Autor: Pavel Šťastný

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/druhe-zapasy-zabiny-vyhlizi-zlepseni-kralovo-pole-chce-vzdorovat-20210327.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací