Šelmy sice finišovaly základní část první, vedení soutěže ovšem rozhodlo nevyhlašovat mistra ročníku. „Je to spravedlivé. Že jsme vyhrály základní část, neznamená, že bychom tu pozici obhájily i v play-off, které je ošemetné,“ poznamenala Markéta Chlumská nastupující za Šelmy v pozici libera.

Brněnské volejbalistky ovládly základní část tohoto ročníku, když vyhrály pětadvacet ze sedmadvaceti utkání sezony. Play-off měly zahajovat dnes s městským soupeřem Královým Polem, který obsadil osmou pozici.

„Podařilo se poskládat opravdu kvalitní tým a ještě se povedlo vhodně skloubit volejbal s tím, že většina pracujeme nebo se věnujeme dětem. Když potom hrajeme v pohodě, je to naše velká výhoda,“ ozřejmila Chlumská.

Podobně jako ostatní hráčky teď ale řeší jiné problémy. „Není důležité, jak skončila sezona, ale bychom to všichni přečkali ve zdraví,“ uvedla k současné situaci zkušená hráčka.

Šelmy Brno

Konečné umístění: 1. místo
Počet zápasů: 27
Zápasová bilance: 25 výher a 2 prohry
Skóre: 78:19
Počet bodů: 73

KP Brno

Konečné umístění: 8. místo
Počet zápasů: 27
Zápasová bilance: 9 výher a 18 proher
Skóre: 38:65
Počet bodů: 25

Zrušení kolo před koncem

K danému rozhodnutí ale podle něj všechno směřovalo. „Tušili jsme, že to tak dopadne. Neměli jsme kde trénovat,“ podotkl čtyřiatřicetiletý velezkušený smečař.Nejlepší umístění od senzační stříbrné jízdy v roce 2016 zaznamenali volejbalisté Brna, jimž zrušili soutěž kolo před koncem základní části. Volejbalu patřila třetí pozice tabulky a na stupních vítězů tak zakončí i celý ročník. „Člověk si to ale nemůže bez play-off ani tolik užít. Nejsou tam ty postupné kroky, že si pak dobře pamatujete, koho jste porazili. Chybí tomu ten poslední krok,“ zmínil hrající asistent trenéra brněnského celku Michal Hrazdira.

V předcházejících sezonách končil Volejbal pravidelně ve čtvrtfinále, tentokrát i s omlazeným kádrem vystoupal ze svého stínu. „Celou dobu jsme se pohybovali na místech, na nichž jsme se podle papírových předpokladů pohybovat neměli. Navíc na nás chodili lidi. Povedla se nám taky dlouhá vítězná série, na kterou jen tak nezapomeneme,“ připomenul Hrazdira šňůru devíti vítězných duelů v řadě, která trvala víc než tři měsíce.

Kaňkou ovšem zůstává závěr základní části, v němž Brňané vyhráli jediný ze čtyř duelů. „Dali jsme ale dost práce do toho, abychom zase začali vyhrávat. Proto mě mrzí, že už jsme nedostali šanci se ukázat,“ doplnil Hrazdira.

Volejbal Brno

Konečné umístění: 3. místo
Počet zápasů: 21
Zápasová bilance: 13 výher a 8 proher
Skóre: 49:35
Počet bodů: 40