Do boje o finále chci Budějovice, říká blokař brněnských volejbalistů Klapal

V nejkratší možné době porazili ve čtvrtfinále Benátky nad Jizerou a po devíti letech slaví postup mezi nejlepší čtveřici volejbalové extraligy. V boji o finále vyzvou Brňané České Budějovice nebo Liberec. „Série, ve které nebudeme favorit, se bude odvíjet podle toho, jak soupeři dovolíme hrát jeho hru. Bude velmi těžké porazit kohokoli z nich," tuší brněnský blokař Martin Klapal.


Benátky získaly dva sety v prvním utkání, pak už žádný. Překvapila vás rychlá cesta mezi čtyři nejlepší týmy soutěže po výhře 4:0 na zápasy?


Výsledkově se zdá, že to bylo snadné, ale Benátky mají kvalitní tým. V prvním utkání jsme byli trochu nervózní, ale zápas jsme zvládli. Pak už jsme naší dobrou hrou ovládli zbylé duely.


V čem na vás soupeř nestačil?


Od druhého utkání nám začal fungovat servis a obrana na síti, čímž jsme ho přehráli. Tyhle dvě herní situace rozhodly o našem postupu.


Už jste stihli úspěch oslavit?


Trochu ano. (smích) Nicméně šlo jen o malou oslavu, jelikož vrchol sezony je ještě před námi. Na druhou stranu se nám takový počin v Brně nedaří každý rok, a navíc máme poměrně dost času před semifinále.


Jaká příprava vás na něj čeká?


Po pondělním utkání jsme dostali dva dny volno. Pak navážeme na standardní trénink bez specializace na soupeře, jelikož jej ještě neznáme.


V semifinále na vás čeká Liberec nebo České Budějovice, koho si přejete dostat?


Myslím, že schůdnější pro nás jsou Budějovice. Na rozdíl od Liberce jsme je jednou letos porazili (v semifinále Českého poháru 3:0 – pozn. red.).


Od druhého kola play off se dá očekávat tuhý boj, co jej rozhodne?


Série, ve které nebudeme favorit, se bude odvíjet podle toho, jak soupeři dovolíme hrát jeho hru. Bude velmi těžké porazit kohokoli z nich.


Brno v semifinále jste zažil už před devíti lety. V čem je nyní jiné?


Tehdy jsme měli mladé nezkušené mužstvo. Bylo nemyslitelné, abychom v týmu měli čtyři zahraniční hráče.


Jste nyní tedy silnější?


Minule jsme vyřadili Ostravu, která válcovala všechny a slavila úspěchy v Lize mistrů. Nikdo to nečekal, v semifinále jsme pak skončili. Teď je ale situace jiná. Postoupit do semifinále byl náš cíl.

Zdroj: http://brnensky.denik.cz/ostatni_region/do-boje-o-finale-chci-budejovice-rika-blokar-brnenskych-volejbalistu-klapal-20160323.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací