Další triumf. Žabiny poprvé ovládly evropskou ligu, nakonec bez účasti Rusek

Před necelým měsícem se radovaly z vítězství v domácím poháru, v neděli pak vybojovaly triumf v evropské lize. Basketbalistky Žabin ve finále zdolaly slovenské Piešťanské Čajky na jejich palubovce 57:51 a v této mezinárodní soutěži uspěly poprvé v klubové historii.

Závěrečný turnaj mezinárodní ligy EWBL v Piešťanech:
semifinále:

Žabiny – Ostrava 82:44
Piešťanské Čajky (Slovensko) – Kibirkstis Vilnius (Litva) 70:34
o 3. místo: Ostrava – Kibirkstis Vilnius 69:87
finále: Žabiny – Piešťanské Čajky 57:51

„Po první půli jsme vyhrávaly větším rozdílem a nechaly se unést. Kvůli ztrátě koncentrace se Čajky vrátily do zápasu. Koncovku jsme ale zvládly a pohár patří právem nám,“ řekla hráčka brněnského celku Petra Záplatová. Souboje o medaile se obešly bez ruských týmu, které byly vyřazeny kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině. „I když tady ta situace ohledně finálového turnaje byla nestandardní, tak Čajky ukázaly svoji kvalitu a to, že nám byly vzhledem ke skóre vyrovnaným soupeřem," podotkla Záplatová. Svěřenky kouče Viktora Pruši do bitvy o zlato postoupily v sobotu přes Ostravu, kterou porazily 82:44. „Do zápasu jsme vstupovaly s tím, že chceme vyhrát a nic jiného nepřipadá v úvahu. Lepší jsme byly ve všech aspektech," komentovala suverénní výkon v semifinále Sarah Beránková z Žabin.

Cenu pro nejužitečnější hráčku víkendového turnaje obdržela basketbalistka Žabin Bria Holmesová, jež v úvodním duelu zaznamenala sedm bodů. V neděli jich pak ve finále nasbírala osmnáct a stala se nejvíc bodující hráčkou utkání.

Autor: Pavel Šťastný
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/dalsi-triumf-v-sezone-zabiny-poprve-ovladly-evropskou-ligu-bez-ucasti-rusek-2022.html