Chci pokračovat v tom, co hráči ze Sparty v Kometě odvedli, hlásí posila Mikuš

Brno – Další sparťan do Komety. Jak už Deník Rovnost informoval, do kádru brněnských extraligových mistrů míří z Prahy slovenský obránce Juraj Mikuš, který naposledy oblékal dres Sparty. „Nejsem její odchovanec, snad žádný problém nenastane. Pocházím z Trenčína, a pokud bych šel do Slovanu Bratislava, asi to bude jiné,“ usmívá se devětadvacetiletý hokejista.

Exsparťané se Kometě téměř vždy vyplatili. V minulosti v Brně hráli třeba Jan Hanzlík, Petr Ton nebo František Ptáček. Ze současných hráčů ve Spartě nastupovali Jakub Krejčík, Michal Gulaši či Michal Barinka. „Snad budu přínos, proto si mě asi Kometa brala. Chci pokračovat v tom, co ostatní hráči ze Sparty v Brně odvedli,“ hlásí Mikuš.

Také on zažil jako hokejista Sparty nepřátelskou atmosféru ze strany brněnských fanoušků. „Se Spartou to bylo skoro všude stejné, kam jsme přišli. Nikde nás neměli příliš v lásce, ale vždy jsem byl rád, že je plno. Co fanoušci křičeli v zápase, jsem nevnímal,“ popisuje zadák se zkušenostmi z KHL i zámořské AHL.

Do Komety přestupuje z Liberce také jeho krajan Martin Bakoš. „S Martinem jsem se zatím nebavil, bylo pro mě překvapení, že jde taky do Brna. Znám se s ním velmi dobře, byli jsme spolu v pokoji na mistrovství světa a v reprezentaci se potkáváme. Na spolupráci se těším,“ prohlašuje Mikuš.

Na mistrovství světa sledoval slovenský národní tým, za který hrál právě Bakoš. Slováci ale ze skupiny nakonec nepostoupili. „Je to škoda, jelo hodně mladých kluků, kteří absolvovali první světový šampionát, což jim do dalších let pomůže. Měli jsme nového trenéra, který zavedl dobrý systém a vše začalo fungovat lépe než v minulosti. Stačilo málo, abychom do čtvrtfinále postoupili,“ přemítá.

Urostlý bek už Brno navštívil a setkal se s majitelem a koučem Komety Liborem Zábranským. „Byl jsem za ním minulý týden a pocity jsem měl velmi dobré. Kabina a celkové zázemí jsou na vysoké úrovni. Mám jen pozitivní dojmy,“ libuje si Mikuš.

A jakou roli v Brně zastávat? „Nějakou mi Libor Zábranský naznačil, ale to bylo mezi čtyřma očima a tak to zatím zůstane. Kometa mě však má nasledovaného a ví, koho podepsala. Vynasnažím se hrát jako doteď a nic na tom neměnit,“ tvrdí slovenský reprezentant, který si zahrál i na únorové olympiádě v Pchjongčchangu.

Do úplně neznámého prostředí nejde. „Pár kluků znám, třeba Miša Barinku, Kubu Krejčíka, Ondru Němce, Marka Čiliaka či Marcela Haščáka. Snad jsem na nikoho nezapomněl. Některých hráčů jsem se na Kometu ptal a všichni mi angažmá v Brně doporučili,“ dodává Mikuš.


Autor: Patrik El-Talabáni

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/chci-pokracovat-v-tom-co-hraci-ze-sparty-v-komete-odvedli-hlasi-posila-mikus-20180517.html