Brněnští volejbalisté si ze zápasu s Kladnem nevybojovali ani set, prohráli 0:3

Volejbalisté Kladna učinili první krok k postupu do play off. V prvním utkání předkola vyřazovací části porazili Brno 3:0, přičemž průběh zápasu ovlivnila dramatická koncovka prvního setu. Pokud Orli uspějí i v sobotu v Brně (16.00), postoupí mezi posledních osm.

"Nastoupili jsme trošku nervózně. Udělali jsme čtyři chyby a naštěstí jsme se dokázali do zápasu vrátit. Pak už to bylo od nás docela dobré," řekl po hned prvním využitém mečbolu jeden z kladenských asistentů Tomáš Samsely.

Než se domácí rozkoukali, prohrávali v úvodní sadě 0:4. Poprvé vedli až po esu Hýského (15:14), ale jejich radost trvala jen krátce. Do koncovky totiž šli s tříbodovým mankem (18:21). Závěr setu však vyšel Kladnu náramně. Efektní tečku za prvním dějstvím udělala dvě esa Lukáše Kyjanici.

Začátek druhé části si díky dobrému servisu Orli pohlídali. Brzy získali náskok, který narostl až na sedm bodů (19:12). Set ukončil na druhý pokus servis hostů do autu.

Podobný průběh měla i poslední sada s tím rozdílem, že rozjetí Orli tentokrát nepolevili a nakonec sokovi dovolili v nejvyšší soutěži nevídaných, pouhých osm bodů.

Trenér Milan Fortuník v tomto setu dopřál extraligovou premiéru i dvěma mladíkům, Adamu Kubelkovi a Pavlu Gottesmanovi.

Kladno - Brno 3:0.

Sety: 24, 20, 8.
Esa: 13:4.