Brněnské střídání. Hattrick nahradí Buldoky v Superlize

Brno – Euforie, radost a litry alkoholu. Sága o posledním účastníkovi dalšího ročníku české nejvyšší soutěže je u konce. Superligový status si v neděli vybojovali florbalisté Hattricku Brno, kteří v baráži hrané na tři vítězné zápasy přehráli městského konkurenta Buldoky 3:1 na duely.

V posledním rozhodujícím utkání Hattrick na domácí palubovce v Maloměřicích rozprášil rivala 8:3. „Věděli jsme, že to bude strašně těžká série, což se potvrdilo. Buldoci předvedli super výkon, za který se nemusí stydět. Na druhou stranu my jsme byli dobře připraveni. Zúročili jsme všechny naše zkušenosti, které jsme měli,“ líčil spokojeně zadák Hattricku David Sládeček.

Buldoci prohráli první dva duely v domácím hájemství v hale v ulici Vodova pokaždé těsně 3:4. Naději na záchranu oživili až ve třetím zápase, ve kterém se radovali z výhry 3:2. „Do třetího utkání jsme nepřišli adekvátně připravení. Hlavami jsme byli už na večírku po sezoně. Jenomže jsme prohráli. Zároveň jsme ale dostali facku, kterou jsme potřebovali. Podle toho pak vypadal čtvrtý duel, kdy se projevila naše kvalita,“ měl jasno Sládeček.

V rozhodujícím utkání měli hráči Hattricku povolený doping v podobě čtyř stovek fanoušků, kteří vytvořili pekelnou atmosféru. „Paráda. Nikdo z hráčů ani nečekal, že nás požene taková kulisa. Je rozdíl, když přijde čtyři sta fanoušků na Vodovku, nebo do Maloměřicí. V zápase nebylo slyšet vlastního slova. Pořád jsem plný pocitů, jak jsme si to s lidmi užili. Nenacházím správná slova, jak jim poděkovat,“ mnul se pýchou Sládeček.

Ještě nevyprchala postupová kocovina a do hlav už se vkrádají myšlenky směrem k příští sezoně. „Jasně. Musíme se připravit jinak než na první ligu. Určitě nejdeme do Superligy s tím, že se budeme plácat na spodku,“ nastínil Sládeček ambice do dalšího ročníku.

Rovněž se dá očekávat, že dorazí i posily. „To je logické. Ale spíš je třeba stávající kádr jen vhodně doplnit, aby se nenarušila struktura týmu, který dotáhl klub k postupu,“ poznamenal Sládeček.

Toho jako bývalého hráče Buldoků kromě radosti z postupu zastihl i smutek z pádu bývalého zaměstnavatele. Bulldogs Brno nebude hrát nejvyšší soutěž poprvé od sezony 1994/1995. „Myslím si, že jen málo lidem by se povedlo rozložit tým, který ještě před čtyřmi roky hrál semifinále, tak, že po pětadvaceti letech spadl. Takový člověk se ovšem našel,“ hlesl Sládeček.

Baráž o Superligu:

1. Zápas: Bulldogs – Hattrick 3:4
2. Zápas: Bulldogs – Hattrick 3:4
3. Zápas: Hattrick – Bulldogs 2:3
4. Zápas: Hattrick – Bulldogs 8:3

Hattrick Brno vyhrál sérii 3:1 na zápasy a postupuje Superligy. Bulldogs naopak sestupuje do druhé nejvyšší soutěže.


Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/brnenske-stridani-hattrick-nahradi-buldoky-v-superlize-20190429.html