Bez opory týmu se trápil ve střelbě. Basket na úvod play-off s USK padl

Bez Šimona Puršla, dosud nejvíc bodujícího hráče mužstva v této sezoně, vyběhli do prvního duelu play-off nejvyšší české soutěže a většinu utkání se trápili ve střelbě. Brněnští basketbalisté v úterý prohráli v domácí hale ve Vodově ulici s USK Praha 69:76.

„Bylo tam od nás pár zbytečných chyb, byli jsme trochu vystrašení a v útoku nám to nepadalo,“ řekl do kamery ČT sport brněnský rozehrávač Viktor Půlpán.

Přestože po prvním poločase ztráceli svěřenci kouče Lubomíra Růžičky na soupeře devět bodů, o první vítězství v sérii bojovali až do závěrečných minut. 139 sekund před koncem duelu totiž srovnal na 69:69 Javion Blake, jenž se stal nejvíc bodujícím brněnským hráčem v utkání. Američan zaznamenal pětadvacet bodů.

Za pražský celek však exceloval Ondřej Sehnal se sedmadvaceti body, pěti z nich zápas rozhodl.

Další duel čeká Brňany ve středu v šest hodin večer opět doma. „Musíme jít dál a věřit, že příští zápas zvládneme úplně jinak. Jet do Prahy za stavu 0:2 by nebylo úplně příjemné," dodal Půlpán.

Pražané se tak ve čtvrtfinálové sérii, která se hraje na tři vítězný utkání, ujali vedení 1:0.

Basket Brno - USK Praha 69:76

Čtvrtiny: 15:21, 14:17, 22:18, 18:20.
Úspěšnost střelby: 37,7 % - 48,2 %.
Úspěšnost pokusů za 2 body: 50 % - 60,7 %.
Úspěšnost pokusů za 3 body: 24,1 % - 35,7 %.
Úspěšnost trestných hodů: 69,6 % (16 z 23) - 66,7 % (12 z 18)
Nejvíc bodující hráči: 25 Blake, Půlpán 10, Nečas 9 - Sehnal 27, Proleta 14, Mareš a Batovsky 11.

Autor: Pavel Šťastný