Basketu bez hvězd v Nymburku hrozil debakl. Ten Brno odvrátilo po změně stran

Bez hvězdných Šimona Puršla a Viktora Půlpána nastoupili basketbalisté Brna na palubovce Nymburku ke druhému utkání semifinálové série české ligy a dlouho to vypadalo na debakl.

Díky povedené druhé půli svěřenci trenéra Lubomíra Růžičky prohráli jen o pětadvacet bodů 74:99. V sérii hrané na tři výhry ztrácejí 0:2 na zápasy a v neděli na domácí palubovce budou odvracet konec semifinále.

Nymburk na rozdíl od první partie tentokrát držel zápas pevně v otěžích od úvodu a první čtvrtinu vyhrál 23:10. V poločase vedl už 53:27. Po změně stran dominance šampiona ustala a Brno druhou půli o jeden bod vyhrálo. V utkání dostali spoustu prostoru brněnští mladíci. Richard Bálint odehrál přes dvaavacet minut a Petr Křivánek s Ondřejem Hustákem přes sedmnáct.

Autor: Václav Petrů