Basketbalistky Žabin vyhrály v Hradci Králové. Od finále je dělí poslední krok

I druhý semifinálový zápas české nejvyšší soutěže basketbalistky Žabin Brno zvládly. Na palubovce Hradce Králové v pondělí zvítězily 76:61.

Brněnské basketbalistky navázaly na páteční domácí vítězství 76:55 a vedou v sérii 2:0 na zápasy. „Hradec na nás nastoupil se svojí tvrdou hrou. Nemohly jsme se s tím ze začátku vypořádat. Soupeřky nám chodily na útočný doskok a následně dávaly jednoduché koše. Po poločase jsme dokázaly na tuto tvrdou hru zareagovat a přistoupit. Pak už tento agresivní souboj probíhal na obou stranách a vítězně jsme z toho zaslouženě vyšly my,“ říká hráčka Žabin Michaela Vacková, která v zápase zaznamenala dvacet bodů. „Teď už zbývá udělat jenom poslední krok,“ vyhlíží devětadvacetiletá Brňanka třetí utkání.

To je na programu ve čtvrtek od čtyř hodin odpoledne ve Sportovní hale Rosnička v Brně. V něm chtějí svěřenkyně Viktora Pruši semifinálovou sérii ukončit a zajistit si tak postup do finále nejvyšší basketbalové ligy. V úterý hrají svůj druhý semifinálový duel také basketbalistky KP Brno. Od šesti hodin večer se představí na palubovce USK Praha. V prvním duelu Brňanky nestačily na favoritky série a podlehly jim vysoko 50:92.

Autor: Kryštof Neduchal
Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basketbalistky-zabin-vyhraly-v-hradci-kralove-od-finale-je-deli-posledni-krok-20.html