Basketbalistky Žabin i podruhé zdolaly Slavii, v tabulce jsou čtvrté

Po sobotní výhře 76:70 v Praze ovládly basketbalistky Žabin Brno také domácí odvetu se Slavií. Ve středeční dohrávce druhého kola nejvyšší domácí soutěže v hale Rosnička zvítězily hladce 82:61.

Nejproduktivnější hráčkou utkání byla s jedenadvaceti body domácí Michaela Vondráčková. V tabulce Žabinám po posledním utkání v letošním kalendářním roce patří čtvrtá příčka za městským rivalem z Králova Pole.

Žabinám pomohlo, že střídaly deset hráček oproti sedmi slávistkám. „Chtěli jsme donutit jejich malou rotaci do nějakých fyzických problémů. To se nám docela podařilo,“ uvedl brněnský trenér Viktor Pruša.

Za hostující tým si připsala nejvíc bodů Barbora Holubová, zaznamenala jich osmnáct. "První poločas a třetí čtvrtina byly vyrovnané. Potom nám soupeř odskočil, protože měl samozřejmě širší rotaci hráček, což využil dokonale a ve čtvrté čtvrtině navýšil náskok," uvedl Jozef Rešetár, trenér Slavia Praha.

Autor: Jaroslav Kára