Basketbalisté mmcité prohráli potřetí v řadě. Utkání s USK ztratili v úvodu

Konec nadvlády domácích týmů. Basketbalisté mmcité v sobotu podlehli USK Praha 78:84, a neprodloužili tak sérii, v níž ve vzájemných duelech po dobu víc než dvou let vždy zvítězilo domácí mužstvo. O další brněnské prohře v nejvyšší basketbalové soutěži rozhodla úvodní čtvrtina, ve které domácí zaostali za svým pražským soupeřem o čtrnáct bodů. V dalších dějstvích utkání už tuto ztrátu svěřenci trenéra Zorana Helbicha nesmazali. „Nedaří se nám poslední dobou začátky utkání. Musíme na tom zapracovat," oznámil brněnský křídelník Michal Křemen.

Hráči mmcité dominovali pouze jedné čtvrtině, ve třetí části utkání se přiblížili soupeři, na nějž ztráceli v tu chvíli pouhých pět bodů. Nejblíže k vyrovnání pak měli domácí basketbalisté na začátku závěrečné čtvrtiny, když se k soupeři dotáhli dokonce na rozdíl jednoho bodu. „V úvodu nás rozstříleli trojkama, trefili snad každý pokus. Vůbec jsme nestíhali rotovat v obraně. Jejich náskok jsme stáhli, protože jsme začali hrát víc týmově. V závěrečné části jsme ale měli blbý ztráty," hodnotil utkání brněnský rozehrávač Jan Kozina.

Místo otočení výsledku se tak vzchopili hráči USK, kteří Brnu znovu odskočili a vytvořili si bezpečný náskok, který udrželi až do konce zápasu. „Po dotahování velké ztráty nám chyběly fyzické síly a také zkušenosti s otáčením výsledku," řekl Křemen, jenž v utkání zaznamenal čtrnáct bodů.

Z brněnského týmu se bodově nejvíc dařilo pivotu Stanu Simpsonovi, který k osmi dvoubodovým košům přidal ještě dva úspěšné trestné hody. Mužstvo USK dotáhl k vítězství zejména výkon Jaromíra Bohačíka, který nastřílel třetinu bodů, jež hosté zaznamenali. „Je to výborný hráč, ale sám nás nemůže porážet. Nechali jsme mu prostor, dostal se do laufu a pak už se nedal zastavit," uvedl na adresu protihráče Kozina.

I přesto, že Brno podlehlo podruhé v sezoně pražskému USK, v tabulce díky získanému bodu poskočilo před Ostravu a odpoutalo se z posledního místa. Zpět na chvost soutěže se vrátí v pondělí, kdy dvanácté kolo dohrává ostravský celek, se kterým po první polovině základní části mělo stejný počet bodů.

Další domácí utkání čeká Brňany 5. prosince proti týmu Opavy.