Basket po šestnácti letech vyhrál v Opavě, Puršl dominoval v doskocích i bodech

V této sezoně už dosáhli nejlepšího umístění od roku 2007, když po základní části nejvyšší české soutěže obsadili čtvrté místo. Brněnští basketbalisté ale ještě neskončili. Do nadstavby, ve které odehrají před play-off deset zápasů, vkročili vítězstvím 101:99 po prodloužení na palubovce druhé Opavy.

Basket porazil severomoravský celek na jeho hřišti poprvé po šestnácti letech, v základní části této sezony mu podlehl v obou vzájemných zápasech, a to 71:93 a 81:86. „Nebyli jsme v utkání lepším týmem, docela špatně jsme stříleli. Hráče ale chválím za to, že i když Opava byla v náskoku, nevzdali se a dotáhli zápas do šťastné koncovky,“ uvedl brněnský kouč Lubomír Růžička, jehož svěřenci smazali v závěrečné čtvrtině osmibodový náskok soupeře.

V sobotním duelu táhl brněnský tým především reprezentační pivot Šimon Puršl. „Naší největší silou byl útočný doskok, kde jsme soupeře přehráli,“ poznamenal čtyřiadvacetiletý reprezentant.

Ten v duelu zaznamenal dvacet doskoků, což je druhé nejvyšší číslo této sezony a dvacáté nejvyšší od roku 1998. Lepší výkon v doskocích v aktuálním ročníku předvedl jen ostravský basketbalista Petr Boháčik, který si jich připsal jedenadvacet.

Jenže Puršl přispěl k těsnému vítězství v Opavě i třiceti body a stal se nejvíc bodujícím hráčem utkání. Vedle něj se z brněnského celku blýskl osmnáctiletý Richard Bálint, který zaznamenal sedmnáct bodů, Radek Farský patnáct.

Basket se nachází v nadstavbové skupině A1 na čtvrtém místě, Opava je stále na druhém místě za Nymburkem. „Jsme zpátky na zemi, nezbývá než tvrdě makat a dostat se na výkonnost z podzimu," řekl opavský trenér Petr Czudek.

Další duel nadstavbové části odehrají Brňané ve středu v Pardubicích.

Autor: Pavel Šťastný