Svěřenci brněnského kouče Lubomíra Růžičky přitom zvítězili v první čtvrtině 25:21, poté ovšem v každém dějství ztratili. Nejvíc bodujícím hráčem brněnského celku se stal právě třiadvacetiletý český reprezentant Puršl, jenž se do sestavy vrátil po zranění.

V duelu šestnáctého kola Národní basketbalové ligy si připsal devatenáct bodů za víc než jedenatřicet minut na palubovce. Z nymburského kádru ovládl individuální statistiky belgický rozehrávač Retin Obasohan se šestadvaceti body.

Brněnští basketbalisté se po dvojutkání s účastníkem prestižní evropské Ligy mistrů propadli v neúplné ligové tabulce o jednu příčku. Aktuálně se nacházejí na pátém místě, přičemž oproti čtvrtému Kolínu mají jen horší skóre. Ze čtrnácti zápasů jich osm vyhráli.

Zápas sedmnáctého kola s druhou Opavou je odloženo na středu 3. února. Další soutěžní utkání Brňany proto čeká ve středu 6. ledna v Hradci Králové.