Už v květnu vzniklo partnerství Basketu Brno se společností True Player Group, která získala v klubu vlastnický podíl. Právě v Izraeli, kde sídlí, pak projevil zájem nový spolumajitel. „Od konce června jsme vedli intenzivní jednání a na vzájemnou spolupráci se Yedidiou Rapaportem se všichni velmi těšíme. V jeho osobě přichází do našeho klubu člověk, který má obrovské zkušenosti s vedením basketbalových organizací,“ uvedl pro klubový web generální manažer Basketu Brno Michal Jimramovský.

Rapaport byl ještě před několika týdny spolumajitel jednoho z nejslavnějších a největších klubů v Izraeli Hapoelu Tel Aviv a má víc než třicetileté zkušenosti s vrcholovým basketbalovým managementem.

Na spolupráci s Basketem Brno se těší. „Jsem šťastný, že jsem se stal součástí klubu. Brněnský basketbal v minulosti získal přes dvacet mistrovských titulů, hrál finále evropských soutěží. Poté nenásledovaly příliš dobré časy. Všichni jsme zde proto, abychom vrátili Brno tam, kam patří. Těším se na podporu našich fanoušků a doufám, že se nám podaří zaplnit naši novou halu. Věřím, že nás čeká vydařená sezona,“ doplnil Rapaport.