Basket Brno vítá americkou posilu, rozehrávku obstará Smithson

Brno – Znají se s novým brněnským koučem Lubomírem Růžičkou z předchozího angažmá ve Svitavách. I proto padla volba při hledání posily na rozehrávku v Basketu Brno na amerického basketbalistu Bryana Smithsona.

Čtyřiatřicetiletý protřelý tvůrce hry se patrně stane pozicí číslo jedna na tento post pro novou sezonu v nejvyšší domácí soutěži. „Pozici prvního rozehrávače jsme chtěli obsadit zkušeným hráčem. S Bryanem jsem spolupracoval již v minulosti, což je výhoda jak pro hráče, tak pro mě a tým,“ sdělil Růžička na klubovém webu.

Rodák z Georgie ve Spojených státech amerických strávil v dresu Svitav dvě sezony a zúčastnil se také All-Star Game. „Jde o vysoce inteligentního rozehrávače, který dobře zná českou ligu. Jeho profesionální přístup je příkladný a velmi pomůže i našim mladým hráčům. Bryan je komplexní hráč, který dokáže výborně rozdávat míč, zároveň je nebezpečný ve hře jeden na jednoho,“ doplnil kouč.

Smithson prošel nižšími americkými univerzitními soutěžemi, okusil basketbal v Bosně a Hercegovině nebo druhé německé lize. Po odchodu ze Svitav nastupoval v uplynulé sezoně za německý celek Hanau. „Vážím si šance v Brně. Těší mě, že můžu hrát v tak skvělém městě. Taktiku a obranné principy kouče Růžičky znám, takže by přechod měl být rychlý. Čeká nás se spoluhráči spousta práce, ale věřím, že pokud zůstaneme trpěliví a fanoušci nás podpoří, tuto sezonu si užijeme,“ vzkázal americký basketbalista, který vyniká ve střelbě za tři body.


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basket-brno-vita-americkou-posilu-rozehravku-obstara-smithson-20190723.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací