Nešťastná sedmička rozhodla. Házenkáři KP zakončili rok hořkou prohrou

Brno – Zbývaly poslední vteřiny a Královo Pole sahalo po senzaci. Stačilo jediné. Proměnit sedmimetrový hod. Jenže Vít Kučera napálil pouze tyč. Házenkaři Brna tak v domácím utkání proti favorizovanému Novému Veselí prohráli 24:25 a s kalendářním rokem se rozloučili symbolicky prohrou.

Po celý rok totiž Královopolané svým soupeřům povětšinou podleháli. Stereotypu se Brňané vzepřeli v posledních týdnech, kdy ve třech duelech v řadě získali alespoň bod, zlepšenou formu mohli potvrdit i proti třetímu celku tabulky. „Samozřejmě mě mrzí ztráta bodu a je mi líto i Vítka Kučery. Je to mladý kluk, snad se nezlomí. Zkusíme ho podpořit. Přáli jsme si bodovat před přestávkou, ale bohužel,“ litoval trenér Králova Pole Andrej Titkov.

Ruský kouč byl po utkání viditelně rozladěný. „Jediná cesta je pracovat více na trénincích a více si věřit,“ láteřil Titkov. Před více než měsíční přestávkou jeho svěřenci stále okupují předposlední pozici, z níž se od začátku sezony nemohou vymanit. „Za mě k té sedmičce vůbec nemuselo dojít, kdybychom neměli tak katastrofální vstupy do do poločasů. Varování, řvaní v ruském jazyce, moc to nepomohlo. Budu se asi muset naučit anglicky hantec, protože někdy mám pocit, že mi hráči nerozumí,“podotkl Titkov.

Jeho svěřenci sice především ve druhé půli tahali za kratší konec, ale v závěru třetí tým tabulky Nové Veselí mohutně dotahovali. „Musím vyseknout obrovskou pochvalu Brnu, protože Andrej tým výborně připravil a soupeř odehrál dobrý zápas. Vyhrál určitě šťastnější, ne lepší tým,“ hodnotil hru domácího celku trenér Nového Veselí Pavel Hladík.

Brňané ani přes zlepšený výkon nenapodobili vítězství z duelu proti Jičínu 28:26, kterým zahájili nakonec třízápasovou bodovu šňůru. Poté remizovali s Hranicemi a následně trefou z poslední minuty vyhráli na palubovce poslední Litovle. Tentkrát hrály poslední vteřiny pro brněnský celek… Ačkoliv svěřenci trenéra Andreje Titkova prohráli devět ze čtrnácti duelů, stále mají reálnou šanci na play-off. Na osmé Lovosice ztrácejí aktuálně čtyři body. Další utkání sehrají Královopolští až 26. ledna na palubovce šesté Kopřivnice.

KP Brno - Nové Veselí 24:25 (12:14)

Nejvíc branek: Kučera 4/3, Stein 4, Dostalík 3 - Živojinovič 7, Štěrba 5/1, Sekulič 4. Rozhodčí: Horáček, Novotný.

Sedmimetrové hody: 4/3 - 1/1. Vyloučení: 3:2. Diváci: 469.

Autor: Václav Petrů