Sportovní akce - Mistrovství Evropy v závodech horských kol 2019 - MTB, XCO, XCE, XCR

Čtvrtek 25.07.2019 08:00
Brno-střed-Pisárky
Ostatní
Akce pro veřejnost
Sport pro Brno, z.s.

Český svaz cyklistiky pověřil Sport pro Brno, z.s., se sídlem Marie Steyskalové 1017/64, 616 00 Brno uspořádáním Mistrovství Evropy v závodech horských kol 2019 - MTB, XCO, XCE, XCR. Jedná se o významnou sportovní akci mezinárodního rozměru.

Závod se bude konat v nově zrekonstruované Bikearéne Anthropos v Brně Pisárkách v kategorii XCO (Cross-country Olympic) junioři, juniorky, U23 muži a ženy, Elite muži a ženy, Masters muži a ženy. Dále v kategorii XCR (Cross-country Team Relay) týmová štafeta a XCE (Cross-country Eliminator) muži a ženy.

Jako doprovodný sportovní program jsou připravovány amatérské závody na trati mistrovství Evropy pro dospělé a děti a také kulturní program. Plánovaná trať pro závod v olympijském cross-country (XCO) má délku 4,3 km s převýšením 200 m. Trať pro disciplínu cross-country Eliminator (XCE) má délku 1 km a cca 20 m převýšení. Předpokládá se účast závodníků z cca 40 evropských zemí. Z ČR se předpokládá účast cca 20 reprezentantů. Závod je jedním z nominačních pro nadcházející olympijské hry v Tokiu 2020.

Termín: 25. – 28. 7. 2019

Více informací na: https://www.mtbbrno.eu/

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací