Zbrojovka na úvod soustředění hrála se srbským Voždovacem bez branek

Poprvé v zimní přípravě udrželi fotbalisté Zbrojovky v defenzivě nulu. Jelikož branku ani nevstřelili, skončil první brněnský herní test na soustředění v Turecku s Voždovacem bezbrankovou remízou.

Proti devátému celku srbské ligy nasadil kouč Václav Kotal například mladíky Jakuba Přichystala, Tomáše Webera nebo navrátilce Aloise Hyčku, který odehrál na pravém kraji obrany kompletní utkání.

V prvním poločase větral defenzivu Zbrojovky především Mašovič, který nejprve pálil mimo a jeho další šanci vykopl z brankové čáry Radek Buchta. „Srbové byli běhaví, takticky vyspělí, zlobili nás dlouhými míči za obranu, což nám dělalo problémy a nedostali jsme se příliš k naší hře. Šance, které soupeř měl, jsme mu nabídli v podstatě sami," poznamenal pro klubový web Kotal.

Po přestávce si vytvořili příležitosti také jeho svěřenci. Střídající Stanislav Vávra neprostřelil hradbu těl a v největší šanci se octil Martin Chrien, jehož bombu vytáhl gólman Popovič. „Již v první půli jsme řadu slibně rozjetých brejků zakončili lacinou technickou chybou. Tím pádem jsme se do šancí ani moc nedostávali," litoval slabé ofenzivy brněnský trenér.

Už v neděli od pěti hodin odpoledne čeká Zbrojovku další prověrka proti rumunskému celku CSMS Iaşi. „Viděl jsem jeden jejich zápas, hráči jsou rychlí, soubojoví, bude to opět zajímavá prověrka. Šanci dostane druhá jedenáctka. Sestava, která se bude blížit ligové, vyběhne do závěrečných zápasů proti bulharským celkům," doplnil Kotal.

Zdroj: http://brnensky.denik.cz/fotbal_region/zbrojovka-na-uvod-soustredeni-hrala-se-srbskym-vozdovacem-bez-branek-20160130.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací