Zábranský končí jako hlavní kouč Komety, nahradit ho může Fiala

Brno – Jak avizoval, tak také učinil. Majitel hokejové Komety Libor Zábranský končí v roli hlavního kouče brněnského extraligového celku, který přivedl ke dvěma mistrovským titulům. V této sezoně vypadla Kometa v semifinále s Libercem, čímž skončila Zábranského éra na lavičce. Tam se podle informací serveru iSport.cz postaví nyní trenér olomoucké mládeže Petr Fiala.

Zábranský vedl mužstvo zároveň jako trenér od února 2016, kdy rezignoval Alois Hadamczik. „Vždycky jsem říkal, že budu tam, kde mě bude Kometa potřebovat nejvíc. Teď to necítím tak, že mě nejvíc potřebuje na střídačce, ale zejména směrem k výstavbě multifunkční arény je moje účast nutná se stoprocentním nasazením. Také cítím potřebu udělat pár změn i v managementu Komety. Převezmu zpátky některé kompetence, které jsem po mém nástupu na střídačku delegoval na jiné zaměstnance Komety. Věřím, že z víc adeptů vyberu správně a změny Kometu posunou zase dál,“ sdělil na klubovém webu vlastník Komety.

Média spekulovala o jménech jako Vladimír Růžička nebo Miloslav Hořava, ale blízko angažmá je patrně devětapadesátiletý Fiala. Bývalý ligový hráč nastupoval mezi roky 1979 a 1992 za Kladno, poté dohrával kariéru v německém Gelsenkirchenu. Posléze se stal asistentem hlavního trenéra v Kladně, v Jihlavě a v Litvínově. Od sezony 2007/2008 Fiala pracuje v Olomouci, střídavě na pozicích trenérů áčka a mládežnických kategorií. Platí za schopného a pracovitého odborníka.

Majitel Komety představí nový management klubu do dvou týdnů. „O nástupci na trenérskou pozici jednám s víc adepty. Oficiálně vše oznámím, až budou veškerá jednání uzavřena a podepsána. Osobně bych rád do čtrnácti dnů měl jednání o realizačním týmu včetně obsazení hlavního kouče uzavřena,“ doplnil Zábranský.


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/zabransky-konci-jako-hlavni-kouc-komety-nahradit-ho-muze-fiala-20190418.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací