Žabiny dál září v Evropě. Panovaly i v Lotyšsku a vyhrály skupinu

Na úspěšné cestě Evropou jsou dál basketbalistky Žabin Brno. V Evropské lize EWBL zvládly i své dva závěrečné skupinové zápasy v lotyšské Liepaje.

V pátek porazily domácí tým vysoko 114:48 a o den později přehrály nizozemský celek Orange Lions 72:53. Svou skupinu tak zakončily na prvním místě, když vyhrály všech sedm utkání.

Ve čtvrtfinále narazí na čtvrtý celek protější skupiny, kterým bude Ostrava, Košice, nebo Kibirkstis Vilnius.

„Z hlediska nutnosti cestování jsou pro nás Ostrava nebo Košice jistě tou příjemnější možností. Co se týče atraktivity soupeře zejména pro fanoušky, je na tom nejlépe asi Vilnius. Je dobře, že jsou boje v základních skupinách napínavé až do konce, a necháme se překvapit, který z týmů si postup vybojuje,“ poznamenal generální manažer Žabin Radek Šír.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/zabiny-dal-zari-v-evrope-panovaly-i-v-lotyssku-a-vyhraly-skupinu-20200112.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací