Víkend proher. Královo Pole poznalo sílu USK, Žabiny předvedly zkrat se Slavií

Brno – Prohrály o dvaapadesát bodů, přesto nemusely palubovku opouštět se svěšenými hlavami. Basketbalistky Králova Pole podlehly ve šlágru kola domácí nejvyšší soutěže suverénnímu USK Praha 57:109.

Dlouhodobý vládce české nejvyšší soutěže se ovšem na úvod ročníku pyšní parádní formou, kterou potvrdil i dvěma triumfy v nejprestižnější Eurolize. Do Brna přivezl své hvězdy. „I když je rozdíl vysoký, šlo pro nás o dobrý zápas i přípravu. Brno hrálo slušně, přinutilo nás k plnému výkonu. Společně s Žabinami a Hradcem Králové jsou pro nás v lize největší konkurenty,“ popsal asistent trenérky USK Ivan Beneš.

Královo Pole po středeční prohře s Ankarou v EuroCupu nenasadilo do šlágru zraněné Evu Kopeckou a Gabby Greenovou stejně jako nemocnou Chatillu van Grinsvenovou a s hvězdnými soupeřkami prohrávalo po první čtvrtině 15:36. „Bodově nám USK rychle uteklo a pak se těžko hraje,“ zmínil asistent kouče KP Jakub Nevrlý.

Hned tři hráčky brněnského celku zaznamenaly třináct bodů. Stejný počin se povedl Gabriele Andělové, Kanaďance Emily Potterové a Sarah Beránkové. Na straně USK zářila Američanka Brionna Jonesová, která k výhře USK přispěla osmadvaceti body. „Soupeř zkrátka má svou kvalitu. Svým tlakem nás nutil ke zbytečným ztrátám,“ podotkl Nevrlý.

Zatímco porážka Králova Pole se očekávala, daleko víc hořkou kapitulaci musí kousat jejich městské rivalky Žabiny. Úřadující vicemistryně prohospodařily třiadvacetibodový náskok na palubovce pražské Slavie a prohrály 84:87. Brněnský tým dosud vyhrál pouze dva ze šesti zápasů a je až šestý.

Zítra čeká Žabiny další ostrý střet, v předehrávce desátého kola se představí na palubovce silného Hradce Králové. Basketbalistky KP zase ve čtvrtek poměří síly v EuroCupu na hřišti izraelské Ramly.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/vikend-proher-kralovo-pole-poznalo-silu-usk-zabiny-predvedly-zkrat-se-slavii-20191028.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací