Většina hráčů dělá, co může. Ale máme ještě rezervy, říká kouč předposledního KP

Brno - Příprava skončila, ale mají ještě před sebou spoustu práce. Házenkáři Králova Pole jsou na prahu jarní části sezony, kterou otevírají v sobotu v Kopřivnici, v suterénu extraligové tabulky. Aktuálně jim patří předposlední jedenáctá pozice.

Šest týdnů uplynulo od posledního zápasu, tým pod taktovkou zkušeného ruského kouče Andreje Titkova měl tedy na posbírání sil do zbytku soutěže spoustu času. I při přípravě ovšem narážel na své současné možnosti. „Byla taková, jakou jsme si mohli dovolit. Trénovali jsme v Brně. Ideálně jsme chtěli vyjet někam na soustředění, což nejde. Kluci mají pracovní a studijní povinnosti,“ pravil Titkov.

I když Královopolané po většinu času zůstávali v Brně, dopřáli si i mezinárodní konfrontaci. Rumunskému Baia Mare hrajícímu Ligu mistrů podlehli 26:36, v generálce padli v Bratislavě 34:38. „Jde o silné týmy, takže o žádnou ostudu nešlo,“ pronesl Titkov, který před čtyřmi lety dovedl Brno k historickému bronzu v české nejvyšší soutěži, přičemž na jaře se na jih Moravy vrátil.

Očekávaný posun na vyšší příčky je ale zatím v nedohlednu. „Samozřejmě, že člověk chce víc, ale potýkali jsme se se zraněními. Navíc se v létě kádr dost proměnil, takže si kluci teprve zvykají na nový systém a sami na sebe. Řada hráčů nemá zkušenosti. Celkově ale musím říct, že devadesát procent kluků odvádí, co může,“ ocenil své svěřence Titkov.

K tomu, aby tým šlapal podle jeho představ, je ústy ruského kouče ještě spoustu času. „Rezervy vidím v podstatě ve všem od individuálních dovedností až po strategické. Proto i přípravu jsme se snažili zaměřit hodně komplexně na různé aspekty. Chystáme si pozici pro další sezony,“ zmínil bývalý hráč ruské i ukrajinské a české reprezentace.

I přes veškeré neduhy Titkov věří, že se jeho tým po pauze tabulkou posune kupředu. Výhoda Králova Pole je takřka kompletní kádr. Ze začátku bude mimo hru pouze dlouhodobě zraněný Viktor Hastík, který se však vrátí brzy. „Je pozitivní, že se nám v přípravě nikdo nezranil a můžeme hrát skoro v plné síle,“ pochvaloval si Titkov.

Z jedenácté pozice ztrácí Brňané na osmou příčku zajišťující play-off pět bodů, tandem týmů před nimi je o tři body před Královým Polem. „Konkrétní cíle si nedáváme. Chceme vyhrávat a pak se uvidí,“ prohlásil Titkov.

Vidiny vyřazovacích bojů se nevzdává zkušená spojka týmu Jiří Havlát. „V některých zápasech na podzim už měla naše hra parametry extraligového mužstva, musíme z toho udělat pravidlo. Chceme vylepšit postavení v tabulce a v případě, že se zadaří, také vybojovat play-off,“ podotkl pro klubový web třiatřicetiletý házenkář.

Královo Pole

Počet zápasů: 14
Bilance: 3 výhry, 2 remízy, 9 proher
Počet bodů: 8
Postavení v tabulce: 11. místo z 12
Nejbližší zápasy: 26. 1. 18.00 KopřivniceBrno, 2. 2. 18.00 Brno-Plzeň

První duel po pauze začíná Královu Poli v Kopřivnici v sobotu od šesti hodin večer. Na domácí palubovce se házenkáři KP představí poprvé 2. února, kdy hostí Plzeň.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/vetsina-hracu-dela-co-muze-ale-mame-jeste-rezervy-rika-kouc-predposledniho-kp-20190126.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací