Vejmelka vynuloval produktivní střelce Sparty. Kometa bere první výhru za 3 body

Brno - V úvodních třech kolech hokejisté Sparty nastříleli osmnáct branek. Jenže na ledě Komety vyšli naprázdno, a tak brněnský celek díky dvěma gólům slaví první výhru za tři body v nové sezoně, konkrétně 2:0.

Na úvodní trefu se přitom nečekalo dlouho. Už v první minutě se prosadil Petr Holík, jenž puk do branky procedil bruslí. Kdo se těšil na brankové hody, se nedočkal.

Další gól padl až ve druhé třetině, kdy se trefil z dorážky Jan Hruška. Pražané se sice snažili, ale jejich snažení končilo v lapačce Karla Vejmelky, který je vynuloval.

Kometa Brno - Sparta Praha 2:0

Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0.
Branky a nahrávky: 1. P. Holík (Mueller), 27. Hruška (Mueller, Štencel).
Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Jelínek, Hynek.
Diváci: 7 700.

Kometa: Vejmelka – Baranka, O. Němec, Pyrochta, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, L. Horký – Orsava, Lev, Kucsera – Plášek ml., Kusko, Jenyš.
Sparta: J. Sedláček – Košťálek, Polášek, M. Jandus, Kalina, Ďaloga, T. Pavelka, Krutil – Smejkal, V. Růžička, Řepík – Kudrna, Pech, Forman – Rousek, Sukeľ, Říčka – Dočekal, Klíma, Buchtele.

Autor: Vladimír Formánek