V hlavní roli mládí. Brněnský Volejbal nečekaně prohrál, potřebuje čas

Brno - Dva týmy stejné organizace Volejbalu Brno, dvě různé filozofie. Zatímco volejbalistky Šelem Brno spoléhají vesměs na zkušené hráčky, jejichž kariéra dospěla do závěrečné fáze, spříznění volejbalisté Brna se vydali opačným směrem. Vsadili na smečku mladíků kočírovanou ikonou klubu a hrajícím asistentem trenéra Michalem Hrazdirou.

Na jaře dravci trápili ve čtvrtifnále play-off favorizované Kladno, s nímž padli těsně 2:3 na zápasy. Vyšla jim i příprava, v prvním klání nového extraligového ročníku ovšem nadešlo rozčarování. Brňané prohráli 1:3 na sety s nováčkem soutěže Beskydami.

Šanci na reparát má Volejbal v sobotu, kdy od šesti hodin večer přivítá v hale v Kounicově ulici Ostravu. „Nikdo z nás prohru nečekal. Nešlo ale o podcenění, jak někteří prohlašovali. Dolehla na nás zodpovědnost, která souvisí s přebudováváním kádru. Naši mladí hráči jako Duc Truong nebo Dan Římal nejsou zvyklí hrát v základu a takovou roli jako teď nikdy neplnili. Potřebují čas,“ poznamenal hlavní trenér celku Ondřej Marek.

O mládí kádru svědčí i skutečnost, že třeba čtyřiadvacetiletý smečař Martin Licek patří mezi nejstarší muže. „Je to rázem úplně něco jiného. Dřív jsem byl na hřišti spíš kvůli černé práci, teď to stojí na nás mladých. Z prohry se musíme poučit,“ prohlásil Licek.

Cíl volejbalistů Brna se oproti předešlým ročníkům i přes omlazení kádru nemění. Znovu hodlají otevřít brány čtvrtfinále play-off. „To je náš základní cíl a potom uvidíme podle síly soupeřů,“ pronesl Marek.

Nově mu v koučování asistuje velezkušený Hrazdira. „Je na nás hodně náročný, ale to je třeba k tomu, abychom se posunuli. Na hřišti i v kabině je pořád stejný, akorát mu přibylo úkolů,“ ozřejmil Licek.

Úplně novou kapitolu života otevírá v Brně dvaadvacetiletý americký blokař Matt August, který uspěl na zkoušce a vysloužil si smlouvu. Jde o jeho první mimoamerické angažmá. „Zapadl krásně. Je super, že v Brně má různé možnosti vyžití a je tady co dělat. Navíc vytvořili partu společně se svými krajankami Meg Wolowiczovou a Kamalani Akeovou (hráčky spřízněných Šelem Brno – pozn.red.), což je taky důležité pro to, aby se tu cítil dobře,“ pravil Licek.

Na rozdíl od předešlých sezon musí volejbalisté Brna oželet účast v evropském Vyzývacím poháru. „Z České republiky se do něj dostane pouze pět týmů. Skončili jsme v minulém ročníku šestí a s žádostí na divokou kartu jsme neuspěli. Je to škoda, protože právě v takovýchto soutěží mohli naši mladí nabrat zkušenosti,“ sdělil Marek.

Volejbal v říjnu

- sobota 5. října: Beskydy – Brno 3:1
- sobota 12. října od 18.00: Brno – Ostrava
- sobota 19. října od 17.00: Kladno – Brno
- pondělí 28. října od 18.00: Brno – Česko Budějovice


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/v-hlavni-roli-mladi-brnensky-volejbal-necekane-prohral-potrebuje-cas-20191010.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací