USK slaví už devátý titul v řadě. Od rekordu Žabin je dělí už jeden triumf

Praha – Rok co rok přináší basketbalová liga žen stejný obrázek – s trofejí křepčí hráčky USK Praha. Nejinak tomu je i letos. Suverénky domácí soutěže opět vyhrály finále, když porazily Žabiny Brno také ve třetím utkání.

Středeční výhru 93:56 si na Folimance užily stovky fanoušků. „Nebála jsem se, že to nezvládneme,“ usmála se kapitánka Kateřina Elhotová. Výběr z metropole získal již devátý titul v řadě, třináctý v historii. Od rekordu Žabin je tak dělí jediný úspěch.

Pražanky v české lize prodloužily sérii neporazitelnosti na 173 zápasů. Přemožitele nenašly od dubna 2013. „Tohle určitě neomrzí. Volali mi ze slovenských novin, že to bude můj celkově dvaadvacátý titul,“ řekla trenérka USK Natália Hejková.

Žabiny naposledy vyhrály ligu v roce 2010 a ve finále byly po pěti letech. „V porovnání s domácím zápasem jsme měli slabší start, a to naznačilo vývoj utkání. Byli jsme málo koncentrovaní a málo namotivovaní. Za druhé místo jsme ale ohromně rádi a bereme ho všemi deseti,“ prohlásil brněnský kouč Viktor Pruša.

USK Praha – Žabiny Brno 93:56

(29:16, 54:28, 76:41)

Nejvíce bodů: Harrisonová 26, Režanová 21, Kateřina Elhotová a Romerová po 13 – Dudášová 18, Vacková 7. 
Fauly: 21:22. 
Trestné hody:
 24/15 – 13/8.
Trojky: 2:6. 
Doskoky:
 39:29. 
Konečný stav série: 3:0.


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/usk-slavi-uz-devaty-titul-v-rade-od-rekordu-zabin-je-deli-uz-jeden-triumf-20190424.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací