Umí za to vzít. Volejbalisté Brna zatápí favoritům a bojují o přední místa

Brno - Takový podzim si v hale v Kounicově ulici v Brně nechají líbit. Oběma tamějším volejbalovým celkům vyšel vstup do sezony nad očekávání. Šelmy vévodí ženské extralize a Volejbal v nejvyšší mužské soutěži okupuje pátou pozici, přestože prochází generační obměnou. „Vede se velmi dobře a pokud se podaří udržet pátou příčku, půjde o dobrou vizitku,“ shrnul trenér Volejbalu Ondřej Marek.

Jeho svěřenci v pondělí zvládli přetahovanou 3:2 na sety se Zlínem a slavili v šestém utkání třetí výhru. „Kluky zdobí bojovnost a nasazení. Máme dobré podání a šlape to v útoku. Tradičně se trochu trápíme na bloku, ale pracujeme na zlepšení,“ poznamenal Marek.

Klub vsadil v tomto ročníku na mladé, kteří se v základní sestavě rychle rozkoukali. Například Daniel Římal je třetí nejproduktivnější muž extraligy. „Kluci zvládli přechod do nejvyšší soutěže, ale samozřejmě je na čem pracovat. Občas na ně ještě padá tíha zodpovědnosti, když se ocitnou pod tlakem. Třeba zápas proti Zlínu byl pro některé první televizní a tak jim pracovaly nervy,“ popsal brněnský kouč.

Na nezkušenost doplatil Volejbal například ve dvou po sobě jdoucích bitvách s mistrovskými Českými Budějovicemi a Libercem, v nichž ztratil dvousetové vedení. „Nebyli jsme schopni dohrát zápasy do úspěšného konce,“ litoval pro klubový web nahrávač Luan Duc Truong.

Ačkoliv se Brňané pohybují v přední části tabulky, musí se mít na pozoru. Čtvrtý Liberec a desáté Kladno dělí pouhé tři body. „Liga je letos hodně vyrovnaná. Do silné čtyřky týmů se podle mě může dostat spoustu celků. Určitě do ní chceme promluvit i my,“ řekl Truong.

Veskrze mladý kádr kočíruje kromě kouče Marka také jeho hrající asistent Michal Hrazdira. Oba se vyznačují pečlivostí a na své svěřence jsou patřičně nároční. „S Michalem je spolupráce výborná. Stará se o videorozbor zápasů našich i soupeřů. Spoustu věcí spolu konzultujeme. Ubylo mi práce. Jeho role v utkáních je samozřejmě hlavně hráčská. Umí to jako správný kapitán vzít na sebe,“ podotkl Marek.

V dalším kole čeká Volejbal těžká prověrka. Vyjíždí na palubovku Karlovarska, které patří mezi největší favority na titul. Zápas je na programu v sobotu od šesti hodin večer.

Volejbal Brno

Beskydy Brno 3:1
Brno Ostrava 3:1
Brno Kladno 3:0
Brno České Budějovice 2:3
Liberec Brno 3:2
Brno Zlín 3:2

Listopadový program:
16. listopadu od 18.00:
Karlovarsko Brno
23. listopadu od 16.00:
Brno Ústí nad Labem
30. listopadu od 18.00:
Odolena Voda Brno


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/volejbal-volejbaliste-brno-sport-favorite-tabulka-boj-o-predni-mista-20191114.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací