Spravily dojem. Basketbalistky Žabin hrály s USK tři čtvrtiny vyrovnanou partii

Brno - O poznání důstojnější zápas než v předcházejícím případě sehraly basketbalistky Žabin Brno. Ve druhém finálovém utkání podlehly v domácí hale Rosnička suverénovi české nejvyšší soutěže USK Praha 70:93 a napravily dojem po jasné prohře z prvního finálového klání.

Svěřenky trenéra Vitkora Pruši tentokrát držely s hegemonem domácí nejvyšší soutěže tři čtvrtiny, po nichž prohrávaly těsně 56:61, Pražanky ale dominovaly v závěrečné části, kterou ovládly 32:14.

„Hráli jsme dnes velmi dobře. Eliminovali jsme jednu z velkých zbraní USK, útočný doskok. Ve čtvrté čtvrtině nám bohužel docházely síly a dostávali jsme jednoduché koše. Výsledné skóre je pro nás možná příliš kruté," prohlásil kouč Pruša.

Čtyřiceti body se na výhře USK podílela hvězdná Američanka Isabelle Harrisonová, Žabiny střelecky táhla devatenáctibodová Nikola Dudášová. Nejspíš poslední zápas finálové série a celé sezony čeká brněnský tým ve středu od pěti hodin odpoledne v Praze.

Žabiny Brno - USK Praha 70:93

(19:23, 12:18, 25:20, 14:32)

Stav série: 0:2.