Smolné sezoně navzdory. Basketbalistky KP čeká znovu EuroCup, věří v lepší koš

Brno – Znovu vstříct elitním soupeřům ve druhé nejprestižnější evropské soutěži se rozhodly basketbalistky Králova Pole. Vedení přihlásilo klub do nadcházejícího ročníku prestižního EuroCupu. „I přes smolnou a ekonomicky náročnou sezonu, doprovázenou řadou zranění a vynucených změn, se opět představíme v EuroCupu. I díky tomu, že budeme jediný český tým v soutěži a taky díky klubovému koeficientu máme šanci na nasazení do příznivějšího koše při losu v Mnichově,“ uvedl na klubovém webu manažer KP Richard Foltýn.

V minulém ročníku Královopolanky v EuroCupu sice senzačně vyhrály úvodní domácí zápas nad favorizovanými Benátkami, ale ostatních pět duelů prohrály a ve skupině ještě s francouzským Nantes a maďarským Miškolcem skončily poslední.

Brněnský celek ve skončeném ročníku trochu ustoupil z vydobytých pozic na domácí scéně. V nejvyšší soutěži neobhájil druhé místo z loňského play-off a skončil až čtvrtý, v poháru zase Královopolanky obsadily druhou pozici, když ve finále podlehly Hradci Králové.

Klub celý ročník kosily zranění, které vyřadily na dlouho ze hry třeba opory jako Gabrielu Andělovou nebo Sarah Beránkovou. „Rychle se podařilo stabilizovat nastalou situaci. Do týmu trenéra Martina Pospíšila se postupně zapojují všechny zraněné a řešíme vhodné složení kádru i realizačního týmu pro příští sezonu,“ poznamenal Foltýn.

Fanoušci ženského basketbalu v Brně uvidí v nadcházející sezoně tři mezinárodní soutěže, protože konkurenční Žabiny si zahrají v Evropské lize EWBL a Středoevropské lize CEWL.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/smolne-sezone-navzdory-basketbalistky-kp-ceka-znovu-eurocup-veri-v-lepsi-kos-20190703.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací