Rozhodla drtivá převaha ve druhé čtvrtině. KP Brno si připsalo cenné vítězství

Brno – Cesta EuroCupem skončila už po základní skupině, basketbalistky Králova Pole se tak plně soustředí na obhajobu druhého místa v domácí nejvyšší soutěži. V neděli si svěřenky trenéra Martina Pospíšila řekly o pozornost, když na domácí palubovce porazily druhý tým tabulky Nymburk 68:64 a samy poskočily na třetí příčku české nejvyšší soutěže.

Po nerozhodné první čtvrtině rozhodla druhá část, v níž Královopolanky vyhrály jednoznačně 25:8. „Hlavně druhá čtvrtina byla podle našich představ, využívali jsme naše silné stránky a dostali se do slibného vedení. Jinak to nebyl ideální výkon, potřebujeme čas, abychom se při změnách v kádru sehráli,“ uvedl trenér královopolských basketbalistek Martin Pospíšil, který se poprvé od svého prosincového příchodu představil brněnským fanouškům v soutěžním utkání.

V domácím zápase si premiérově zahrála také Sabína Oroszová a úplný debut v dresu Králova Pole si odbyla čerstvá akvizice Lenka Bartáková, která zahájila sezonu v běloruském celku Cmoki Minsk.

Hned první duel po návratu do Ženské basketbalové ligy pro ni byl obzvlášť prestižní. Zahrála si proti svému bývalému týmu a na výhře se podílela šesti body. „Proti Nymburku jsem byla nervózní. Dostaly jsme nejtěžšího možného soupeře, co jsme mohly, a měly málo času na přípravu. Tlak před zápasem jsem si vytvořila sama na sebe. Vím, že se ode mě hodně očekává. Trenér asi nepočítal s nějakým mým super výkonem. Jsem ráda, že jsme zápas zvládly,“ ulevilo se Bartákové.

Bodovou explozí nasměrovala Královo Pole k výhře Američanka Jasmine Gillová, která si připsala hned dvaadvacet bodů, podobným způsobem zářila i zkušená Edita Šujanová s šestnácti body.

Po úspěchu proti spolufavoritovi soutěže čeká KP tým ze spodní části tabulky. V sobotu si zahraje na palubovce sedmé Slavie Praha.

KP Brno - Nymburk 68:64

Čtvrtiny: 15:15, 25:8, 13:25, 15:16. Rozhodčí: Kapaňa, Jeřáb, Perlík. 
Sestava KP Brno: Bartáková, Kopecká, Mainclová, Oroszová, Sládková, Stará, Šujanová, Gillová. 
Nejvíc bodů KP Brno: Gillová – 22 bodů, Šujanová – 16 bodů, Stará – 9 bodů.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/rozhodla-drtiva-prevaha-ve-druhe-ctvrtine-kp-brno-si-pripsalo-cenne-vitezstvi-20190107.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací