Rána pro basketbalistky KP Brno. Trenér Pospíšil z osobních důvodů skončil

Brno - Nečekané komplikace řešilo v posledních dnech vedení basketbalistek Králova Pole. Realizační tým čtvrtého celku minulého ročníku české nejvyšší soutěže musel rychle sehnat náhradu na pozici hlavního trenéra místo Martina Pospíšila, který se kvůli vážnému onemocnění své ženy rozhodl v Brně skončit.

Slovenského stratéga nahradí v roli kouče bývalý reprezentant Dušan Medvecký, který před šesti lety jako kouč dotáhl k překvapivému bronzu basketbalisty NH Ostrava.

Nyní čeká čtyřiapadesátiletého nejlepšího trenéra Národního basketbalové ligy z roku 2013 první angažmá mezi ženami. „Vždy jsem sice říkal, že basket je jenom jeden, ale trénování žen mě doposud míjelo. Nečekaná nabídka z KP Brno mě však velice zaujala, protože jde v posledních letech o klub z těch nejvyšších pater tabulky soutěže a jako hráč jsem vždy měl rád také atmosféru evropských pohárů. Po osobní schůzce s managementem KP v Olomouci jsem již měl jasno, že tento zásadní krok trenérské kariéry udělám," prohlásil pro klubový web Medvecký.

V Brně nahradí Pospíšila, který přišel do Králova Pole na začátku prosince loňského roku a s vedením klubu byl domluvený na dlouhodobou spolupráci, která měla pokračovat. Kvůli vážné osobní situaci se ovšem rozhodl pro návrat na Slovensko. „Šlo o velmi těžké rozhodnutí, ale momentálně vzhledem k osobní situaci nevyhnutné. Mrzí mě, že nemůžu pokračovat v nastolené práci, která mi dávala velký smysl. KP držím palce, aby se podařilo klub nadále rozvíjet," rozloučil se slovenský trenér.

V pondělí zahájily basketbalistky Králova Pole přípravu na novou sezonu a zároveň odtajnily podobu kádru pro nadcházející sezonu. Klub opustily Lenka Bartáková, která se vrátila do běloruského Minsku, odkud do Brna přišla na začátku roku. Královu Poli dala sbohem také slovenská pivotka Sabína Oroszová, která zamířila do Itálie, odchází také cizinky Jasmine Gillová, Dovilé Saurazaitéová, Reem Moussaová a Kristina Arseničová. Jejich místa zaplní z marodky se vracející Gabriela Andělová, Sarah Beránková a Veronika Remenárová. Na začátku září se ke klubu připojí nejnovější akvizice Gabby Greenová. Čtyřiadvacetiletý Američanka může hrát pod košem i na křídle.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/rana-pro-basketbalistky-trener-pospisil-musel-skoncit-nahradil-ho-medvedecky-20190813.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací