Pražanky jen zíraly

V říjnu v Praze prohrál VALOSUN KP se Slavií o 45 bodů, v 18. kole Bonver ŽBL naopak v sobotu zvítězil o 39 bodů (92:53)! Zdá se, že forma Brňanek s blížícím se play off roste, naopak Slavii přes posílení o reprezentační rozehrávačku Bartoňovou a další Američanku Peterson zřejmě dochází dech a může mít problémy s uhájením i šestého místa.


Čtvrtý VALOSUN KP teoreticky může ještě vystrnadit ze třetí příčky hradecké Lvice. Proti Slavii Brňanky basketbalově koncertovaly, od úvodu si se soupeřem pohrávaly a krásnými akcemi bavily diváky. Hostující basketbalistky včetně cizinek (a klubového šéfa Ivo Kaderky) jen zíraly, na nějaký velký odpor se nezmohly. Mnohem větší drama se odehrálo v bytě jednoho z domácích funkcionářů, s manželkou chvátali fandit do haly Vodova a zapomněli v troubě na pečící se buchtu...


Domácí tým před zraky náměstkyně primátora K. Liptákové vedl nejvíce o 43 bodů, v závěru se snažil vymazat manko ze vzájemných utkání, ale to se nepovedlo. Nevadí, s největší pravděpodobností se Slavií nebude mít VALOSUN KP v konečné tabulce stejné procento úspěšnosti.


V sobotu měly Brňanky velice dobrou dvoubodovou střelbu (60,4%, Slavia pouze 40%), z rychlých protiútoků zaznamenaly 21 bodů, Slavia pouze 7, z blízkosti koše byl poměr bodů 52:20... Zahrálo si všech devět děvčat, chyběla nemocná Kopecká a juniorky (Remenárová, M. Heroschová a Bubeníková), které ve stejné době úspěšně bojovaly v extralize v Jablonci.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací