Po nezdaru výměna trenérů. Volejbalistky Králova Pole nově povede Kalný

Brno – Slováka střídá Slovák. Volejbalistky Králova Pole v novém extraligovém ročníku povede osmatřicetiletý Matúš Kalný, který v pozici hlavního kouče celku nahradí Tomáše Samselyho.

Kalný momentálně úspěšně vede německé juniory, s nimiž vybojoval zlato na loňském evropském šampionátu ve Zlíně. „Brno mě oslovilo se svým koncepčním plánem výchovy mladých perspektivních hráček nastaveným na delší období, což byla přesně moje pracovní náplň posledních sedm let u německých juniorů. Takže jsem na nabídku kývl,“ uvedl pro klubový web nový lodivod Králova Pole.

Brněnský tým má za sebou rozpačitou sezonu, v níž marně obhajoval semifinálovou účast a obsadil až sedmé místo české nejvyšší soutěže. Chci, abychom měli s novým týmem všichni po sezoně pocit, že jsme se posunuli vpřed, a naše práce měla smysl,“ vyhlásil směrem k nové sezoně Kalný, který se vrací k trénování žen po osmi letech.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/po-nezdaru-vymena-treneru-volejbalistky-kralova-pole-nove-povede-kalny-20190714.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací