Plekanec a dost. Kádr Komety je téměř hotový. Maximálně ještě jedna dvě změny

Brno – Kdo čekal, že Kometa mohutně posílí ve stylu posledních let, spletl se. Extraligový hokejový kolotoč se opět roztočí 13. září, ale brněnský kádr je téměř hotový. Zatím ho doplnilo šest jmen, z toho tři staronová a další akvizice na pořadu dne nefigurují.

Útočníci Komety:

Pravá křídla:

Peter Mueller
Luboš Horký
Alexandre Mallet
Petr Kratochvíl
Erik Meluzín
Tomáš Mlynář

Levá křídla:

Martin Zaťovič
Jakub Orsava
Lukáš Kucsera
Pavel Jenyš
Karel Plášek ml.

Centři:

Petr Holík
Jan Hruška
Jakub Lev
Silvester Kusko
Jan Süss

Vyloučené nejsou, ale momentálně jsou spíš nepravděpodobné. „Pokud se uskuteční ještě změny, tak maximálně jedna dvě. Chceme, aby hráli hlavně kluci, kteří v extralize dřív nedostávali prostor. Z toho důvodu je jasné, že nově příchozí jim situaci jen zkomplikují,“ řekl brněnský kouč Petr Fiala.

O jednom jméně ve spojení s Kometou se přece jen mluví. „Co se týče Tomáše Plekance, nic se nezměnilo. Pořád platí, že kdyby vše vyšlo, rádi ho uvidíme 22. července na začátku společné přípravy. Nedokážu říct, jestli to klapne,“ poznamenal Fiala.

Majitel Komety Libor Zábranský v rozhovoru pro klubový web potvrdil, že je s Plekancem ohledně spolupráce v nadcházející sezoně v kontaktu. „To je ale víc klubů. Škoda, že za nás Tomáš nemohl hrát v play-off. Udělám vše pro to, aby u nás Pleky byl,“ uvedl Zábranský.

Plekanec za Kometu odehrál v minulé sezoně šestnáct duelů v základní části, pak se přesunul do Kladna. Dvojnásobnému mistrovi z posledních tří ročníků se centr hodí. Nyní má na soupisce jen tři zkušené plus Silvestra Kuska, který v minulé sezoně ukázal, že se s ním může počítat, a mladého Jana Süsse.

Na křídlech disponuje brněnský celek plným stavem a tím, že dostatek prostoru dostanou mladí hráči jako Luboš Horký, Karel Plášek mladší, Petr Kratochvíl nebo navrátilec ze zámoří bijec Pavel Jenyš.

Kompletní je i složení defenzivy. Jen s malým neduhem, že jediný obránce Brna s držením hole vpravo je Ondřej Němec. „Vím, že je ideál-ní mít dva. Zadáky praváky využijete stejně jen v přesilovce, s tímhle se popasujeme. Máme šikovné útočníky praváky,“ líčil Fiala.

Do obrany přivedla Kometa jen jednoho hráče. „Snažili jsme se získat Filipa Pyrochtu, který je sice levák, ale jevil se nám jako mladý a nadaný bek. Toho máme. Jestli ještě posílíme defenzivu, nezáleží na tom, jestli hráč bude pravák, či levák,“ podotkl Fiala.

Ten se svým trenérským štábem naordinoval hráčům třítýdenní volno. Společná příprava začíná hokejistům Komety 22. července, kde se budou hlásit všichni. „Volno je dlouhé, ale můžeme chodit individuálně trénovat s kondičním koučem Milošem Pecou. V prvním týdnu letím na dovolenou do Itálie, pak se chci zase zapojit do přípravy,“ pravila jedna ze tří staronových tváří Komety, gólman Lukáš Klimeš.


Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/plekanec-a-dost-kadr-komety-je-temer-hotovy-maximalne-jeste-jedna-dve-zmeny-20190630.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací