Plavecká celebrita Hosszúová ohromila Lužánky

Brno – One woman show. Maďarská plavecká superstar Katinka Hosszúová podle očekávání vládla jubilejní padesáté Velké ceně Brna na krátkém bazénu, která se po desítkách let vrátila na plavecký stadion za Lužánkami.

Devětadvacetiletá olympijská vítězka startovala v patnácti disciplínách, z nichž třináct vyhrála a vytvořila celkem pět rekordů podniku včetně nejhodnotnějšího výkonu celého podniku v polohovém závodě na sto metrů.

Nepředstavila se pouze ve čtyř stovce volným způsobem. „Určitě jsem spokojená se svými výkony, byla jsem tu po hodně dlouhé době. Po návratu se mi vrátily skvělé vzpomínky. Teď jsem v Brně v jiné roli jak tehdy. Cítím velkou podporu publika,“ vzpomněla trojnásobná olympijská šampionka na svůj první start v Brně ještě v mládežnických letech.

Dostála také své pověsti „Iron Lady“, po vyčerpávající náloži závodů rozdávala v neděli večer úsměvy i autogramy na všechny strany a říkala. „Cítím se dobře. Sice jsem unavená, ale mohlo to být i těžší,“ uvedla po posledním závodě Hosszúová.

Pořadatelé byli z vystupování držitelky sedmi světových rekordů nadšení. „Čekal jsem nějakou superstar, ale přišla velice vstřícná žena. Když jsem ji ukazoval rekordy, které tu dělala jako jedenáctiletá holčička, hned si ten papír vyvěsila na Instagram. Celkově se chovala výborně,“ ocenil skromnost šampionky ředitel závodu Zdeněk Tobiáš.

Speciální byl závod také proto, že pořadatelé podstoupili náročnou logistickou akci, při které přepůlili lužáneckou plaveckou dráhu z padesáti metrů na poloviční vzdálenost. „Neslyšeli jsme nic jiného než chválu. Stálo to za tu námahu. Panovaly tu v podstatě olympijské podmínky,“ pravil Tobiáš.

Vidět byli i čeští plavci, dva triumfy oslavil třeba Josef Moser z pořádající Komety Brno, dva skalpy Hosszúové si připsala českoamerická plavkyně Anika Apostalon z USK Praha.

Velká cena Brna

Hlavní hvězda: Katinka Hosszúová – 13 vyhraných závodů, 5 rekordů + nejhodnotnější výkon.

Česká hvězda: Anika Apostalon (USK Praha) – vítězství na 50 m kraulem a 100 m volným způsobem

Brněnská hvězda: Josef Moser (KPSP Kometa Brno) – vítězství na 50 a 100 m volným způsobem


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/plavecka-celebrita-hosszuova-ohromila-luzanky-20181021.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací